T-Mobile Ekstraklasa. Jagiellonia zwolni Michniewicza

PRZEGLĄD PRASY: Najpóźniej w środę Jagiellonia Białystok ogłosi, że trener Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję opiekuna 10. drużyny T-Mobile Ekstraklasy - czytamy w Przeglądzie Sportowym. Działacze Jagiellonii szukają już następcy 41-letniego szkoleniowca.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Rada nadzorcza Jagiellonii postanowiła o zmianie trenera i wezwała już na spotkanie Czesława Michniewicza. Wśród kandydatów na nowego szkoleniowca są Jurij Szatałow, Jan Urban, Tomasz Kafarski i Adam Nawałka Możliwe jednak, że prezes Cezary Kulesza postawi na trenera z niższej ligi, który mógłby się wypromować poprzez dobrą pracę w Białymstoku. Według Przeglądu Sportowego włodarze Jagiellonii badali trenerski rynek już pod koniec rundy jesiennej. Działaczom nie podobała się gra zespołu, fakt, że w krótkim czasie białostoczanie ze szczytu ligowej stawki stoczyli się w dolne rejony tabeli.

Michniewicz odchodzi z Białegostoku po pół roku pracy, choć to dopiero wiosną miały nastąpić efekty jego działania w klubie. 41-letni szkoleniowiec przychodził w trudnym okresie, po odejściu Michała Probierza i w momencie gdy większość piłkarzy Jagiellonii była w głębokim kryzysie formy.

 

W klubie poczyniono już pierwsze zimowe transfery - ściągnięto między innymi ulubieńca Michniewicza, Nikę Dzalamidze. Jak się jednak okazuje, to nie Michniewicz dokończy budowę nowej drużyny Jagiellonii.

Zobacz jak polska myśl szkoleniowa podbijała inne kraje ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.