Ekstraklasa. Osłabiony Ruch. Sadlok nie zagra z Polonią?

Maciej Sadlok nie może wystąpić w meczu z Polonią. W zimie reprezentant Polski przenosi się do Warszawy i jego nowy klub wymógł zapis, zabraniający Sadlokowi występ przeciwko Polonii w barwach Ruchu. Chorzowianie chcą jednak ?powalczyć? o jego występ

Przed meczem z Polonią Warszawa trener Waldemar Fornalik ma o czym myśleć. Szkoleniowiec musi szukać zastępstwa na lewą pomoc i obronę.

Łukasz Janoszka, którego bramka zapewniła ostatnio zwycięstwo nad Lechem (1:0), ma naderwany mięsień. Prawdopodobnie drużynie z Chorzowa nie pomoże również Maciej Sadlok. Na Cichej dowiedzieliśmy się, że reprezentant Polski, który zimą przenosi się właśnie do Warszawy, nie może zagrać przeciwko Polonii. Taki zapis zastrzegł sobie warszawski klub, gdy negocjował warunki umowy z Ruchem. Działacze Ruchu chcą jeszcze "powalczyć" o występ Sadloka, który jest ostatnio w dobrej formie. Wydawało się, że ze stopera nie uda się zrobić kryjącego obrońcy, a jednak... W meczu z Lechem Sadlok nie tylko pewnie bronił, ale i odważnie zapędzał się do ataku. Wygrywał pojedynki z rywalami, dobrze dośrodkowywał. - Nie chcę go za bardzo chwalić, bo potem znowu zagra słabiej i zaraz odezwą się krytycy - mówi Fornalik.

Kto zamiast Sadloka na lewą stronę boiska? W obronie mógłby zagrać Grzegorz Bronowicki, ale ten wyleczy jedną kontuzję, by zaraz złapać kolejną. Po lewej stronie boiska mogą też grać Łukasz Derbich i Damian Świerblewski, ale niewykluczone, że trener Fornalik przestawi na tą pozycję "prawego" Krzysztofa Nykiela.

Ruch w czterech ostatnich meczach wywalczył osiem punktów, więc na Cichej liczą, że dobra passa będzie kontynuowana i w Warszawie. Działacze niebieskich przypominają, że Polonia będzie miała w nogach środowy mecz z Lechem (2:2). Początek sobotniego spotkania o godzinie 19.

A przed Wisła - Legia Maaskant niepewny ?