Jerzy Wyrobek wysłany do Bośni, Sobiech rozmawia o kontrakcie

Doświadczony trener będzie rozpracowywał potencjalnego rywala Ruchu w Lidze Europejskiej

Wyrobek to były piłkarz, działacz i trener Ruchu z którym w 1989 roku zdobył ostatnie mistrzostwo Polski niebieskich. Szkoleniowiec, który w 1989 roku doprowadził niebieskich do ostatniego mistrzostwa Polski w historii klubu, wiele razy żegnał się i wracał na Cichą.

- Mam nadzieję, że zagości w klubie na stałe. Przydałby się w naszym dziale skautingu - mówi trener Waldemar Fornalik. Przypomnijmy, że Grzegorz Kapica, który dotąd był skautem Ruchu jest teraz trenerem Chojniczanki Chojnice. Wyrobek na razie będzie odpowiedzialny za analizę meczu NK Sziroki Brijeg - Austria Wiedeń. Jeżeli Ruch wyeliminuje maltańską Vallettę FC zmierzy się z wygranym z bośniacko-austriackiej rywalizacji.

Goście z Malty przyjadą na Śląsk w środę. Ekipa ma liczyć ponad 70 osób. W kadrze Ruchu na czwartkowe spotkanie zabraknie Krzysztofa Pilarza (kartki) oraz Damiana Świerblewskiego (kontuzja). Wraca za to Artur Sobiech, który nie zagrał na wyjeździe z powodu kartek. Młody napastnik niebieskich wciąż jest przymierzany do innych klubów ekstraklasy. Polonia Warszawa już się nawet pochwaliła, że Sobiech będzie jej piłkarzem. - Nie ma takiego tematu. Rozmowy na temat nowego kontraktu z Ruchem są już bardzo zaawansowane. Podpis to kwestia najbliższych dni - przesądza sam piłkarz.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.