Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Na Cichej wraca opcja "30+"

Nowym pomocnikiem Ruchu został 35-letni Marcin Malinowski z Odry Wodzisław

O tym, że doświadczony piłkarz może wzmocnić kadrę zespołu działacze niebieskich mówili po konferencji prasowej poświęconej losowaniu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Kandydaturę Malinowskiego zaakceptował trener Waldemar Fornalik. Piłkarz ma związać się z Ruchem rocznym kontraktem.

Podpisanie umowy z 35-letnim zawodnikiem jest w opozycji do polityki transferowej klubu. Działacze nie raz mówili, że nie będą się już wiązać z piłkarzami po 30-tce. - Fakt należy do grupy "30 plus", ale umowa będzie krótka. Nasza młodzież musi mieć przecież od kogo się uczyć - przekonywał na Cichej jeden z działaczy.

Malinowski (328 meczów w ekstraklasie) zagra w niebieskiej koszulce po sześciu latach przerwy. Ruch potrzebuje defensywnego pomocnika po tym, gdy nie przedłużono umowy z Grzegorzem Baranem i nie podpisano kontraktów z Aleksandrem Kwiekiem (Górnik) oraz Pawłem Zawistowskim (Arka).

Bliski gry na Cichej jest również Grzegorz Bronowicki. Przyszłość Słowaka Lukasa Tesaka prawdopodobnie rozstrzygnie się po środowym sparingu z Polonią Bytom.

Niebiescy chcą jeszcze zakontraktować młodego napastnika. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o 20-letniego Macieja Jankowskiego. To młodzieżowy reprezentant Polski i zawodnik KS Piaseczno.