Ekstraklasa. Nowy sezon bez Ruchu Chorzów?

PRZEGLĄD PRASY. Komisja licencyjna PZPN rozpoczęła sprawdzanie wymogów licencyjnych przed nowym sezonem Ekstraklasy. Duże kłopoty może mieć przygotowujący się do występu w europejskich pucharach Ruch Chorzów - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Zobacz wszystkie bramki ostatniej kolejki na Ekstraklasa.tv ?

PZPN ma zbadać sytuację finansową polskich klubów. Jeżeli posiadają one długi, będą musiały udowodnić, że mają nad nimi kontrolę. Szef Komisji Licencyjnej Hilary Nowak przyznaje jednak, że sytuacja jest lepsza niż w poprzednim sezonie, kiedy to podstawowych wymogów nie spełniło pięć klubów - Polonia Warszawa, Arka, Cracovia, Piast i ŁKS. Pierwsza czwórka skutecznie się odwołała, natomiast Łodzianie, którzy nie dostarczyli wszystkich dokumentów zostali zdegradowani.

- W tym roku nie ma jednak tak drastycznego przypadku. Ale mam podstawy wątpić czy Ruch poradzi sobie ze wszystkimi wymogami licencyjnymi. Wierzę, że przedstawione dokumenty rozwieją obawy - mówi Nowak Przeglądowi Sportowemu.

Orzeczenia Komisji Licencyjnej będzie można kwestionować w Komisji Odwoławczej ds. Licencji. Sytuacja Ruchu Chorzów zależy od przedstawionego w raporcie planu spłaty należności. Mówi się, że Ruch musi znaleźć około 5,5 miliona złotych. 1,1 miliona zalega piłkarzom za same premie meczowe. Jeśli Komisja odmówi Chorzowianom przyznania licencji, trzeci zespół tego sezonu zostanie automatycznie przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli, co oznacza spadek z Ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej utrzymałaby się wtedy Odra Wodzisław.

Po degradacji Odry, trener spadkowiczów przyznał, że nadal ma nadzieję na pozostanie w Ekstraklasie, które możliwe jest właściwie w tylko takiej sytuacji. Komisja Licencyjna rozpatrywanie wniosków skończy w czwartek.

Wakacji Legii w USA czytaj tutaj ?

Więcej o: