Waldemar Fornalik przedłużył kontrakt. Czas na Niedzielana?

Szkoleniowiec Ruchu Chorzów związał się z niebieskimi na kolejne dwa sezony. Nowa umowa trenera ma być argumentem, który spowoduje, że na Cichej zostaną czołowi piłkarze. W tym gronie nie ma Macieja Scherfchena.

- To bardzo ważny dzień dla funkcjonowania spółki - rozpoczęła czwartkową konferencję prasową Katarzyna Sobstyl, prezes Ruchu. Waldemar Fornalik dziękował za zaufanie, ale zaraz też realnie ocenił. - Można podpisać i dziesięcioletni kontrakt, a nie pracować nawet pół roku. Ruch to nie jest klub pierwszy z brzegu. Takim się nie odmawia - dodał.

Dariusz Smagorowicz, przewodniczący rady nadzorczej spółki, podkreślał, że przedłużenie umowy z trenerem ma być ważną kartą przetargową, gdy działacze usiądą do rozmów z kluczowymi zawodnikami. Na razie Ruch nie potrafi dojść do porozumienia z Grzegorzem Baranem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pomocnik, którego kontrakt wygasa już w czerwcu, oczekuje za dużo jak na możliwości klubu. Niebiescy chcą też zatrzymać na dłużej Andrzeja Niedzielana, który też ma umowę do końca sezonu. - To jest możliwe - zapewnił Smagorowicz.

Trener Fornalik również mówił o swoich oczekiwaniach związanych z zarządzaniem klubem. - Po rozmowach z działaczami jestem przekonany, że wszystkim zależy na utrzymaniu drużyny. A jak będzie? Może być niestety tak, że jednego zawodnika jednak sprzedamy - mówił szkoleniowiec. Tym piłkarzem zapewne będzie ktoś z dwójki Artur Sobiech - Maciej Sadlok, a wpływy z transferu znacznie poprawią budżet klubu. W nowym sezonie niebieskiej koszulki nie założy już Scherfchen. Działacze rozmawiają z 31-letnim pomocnikiem o rozwiązaniu kontraktu.

- Cieszymy się z tego co udało się osiągnąć do tej pory, ale najważniejsze wyzwania wciąż przed nami - podkreślał szkoleniowiec. Na Cichej jak ognia unikają wypowiedzi o miejscach i trofeach, o które gra Ruch. - Lepiej nie składać twardych deklaracji. Od ich realizacji zależy kurs naszych akcji - wyjaśniła Sobstyl. - Przez dwadzieścia cztery kolejki jesteśmy w czołówce, więc trudno, żeby na finiszu rozgrywek z tego rezygnować - dodał Fornalik.

Ruch podał nową datę jubileuszowej akademii. odwołanej z powodu żałoby narodowej. Gala z okazji 90-lecia odbędzie się 21 maja. Wciąż nie wiadomo, z kim i kiedy Ruch zagra okolicznościowe spotkanie. - Myślimy o jesieni - mówił dyrektor Mirosław Mosór. - Może to będzie spotkanie z Barceloną w fazie grupowej Ligi Mistrzów? - żartował Smagorowicz.

Mosór opowiadał też o rozwijającej się współpracy z VfL Wolfsburg. - Latem planujemy mecz naszych drużyn młodzieżowych. Transfery piłkarzy? To ostateczność - zapewnił.

Przed Ruchem niedzielny, wyjazdowy mecz z Lechią Gdańsk. W meczowej kadrze prawdopodobnie zabraknie jeszcze Niedzielana. - Umówiliśmy się z Andrzejem, że da znak, gdy będzie do dyspozycji trenera. Na razie milczy - zakończył Mosór.