Ruch walczy o pomocnika GKS-u Bełchatów

Na celowniku niebieskich znalazł się Tomasz Wróbel. 28-letni pomocnik (były piłkarz Rozwoju Katowice) nie zaakceptował warunków nowego kontraktu, jaki zaproponował mu GKS Bełchatów.

Ekstraklasa.tv: Wróbel zdobywa gola w... 37. sekundzie ?

Po piłkarza ustawiła się więc kolejka chętnych, m.in. Cracovia, Piast Gliwice, Korona Kielce. Na Cichej podkreślano w czwartek, że Wróbla chce także Ruch. - Wszystko zmienia się co godzinę i czasem trudno mi się w tym połapać - powiedział "Gazecie" piłkarz.

Przypomnijmy, że z niebieskimi wciąż trenuje napastnik Dominik Płaza. W sobotnim sparingu z Rozwojem Katowice sztab trenerski ma też ocenić umiejętności Łukasza Matuszczyka, obrońcy KSZO Ostrowiec. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Ruch wciąż jest zainteresowany piłkarzami Górnika Zabrze. Pisaliśmy już, że jednym z nich jest Piotr Madejski. O miejsce w kadrze walczy także Grzegorz Goncerz, który był ostatnio wypożyczony do GKS-u Katowice. Z niebieskimi goscinnie trenuje Paweł Król (ostatnio Odra Opole), która dopiero wraca do zdrowia po kontuzji.

Działacze twierdzą, że maleją szanse na pozyskanie Mauro Cantoro, którego kusi lepszymi zarobkami Odra Wodzisław. Chorzowski zespół opuścili Maciej Sadlok i Tomasz Brzyski, którzy wyjechali na zgrupowanie reprezentacji Polski. Po powrocie Brzyski ma już dołączyć do zespołu Polonii Warszawa.

Na Cichej nie ma też Marcina Nowackiego, który szuka klubu w Grecji. Dodajmy, że piłkarzy Ruchu przebadał w czwartek współpracujący z klubem doktor Jerzy Wielkoszyński.