Wojciech Grzyb namówił do współpracy wielkie nazwiska

Marcin Gortat, Krzysztof Warzycha, Mariusz Czerkawski - znakomici sportowcy chcą zapracować na sukces mysłowickiego turnieju charytatywnego ?Piłkarze dzieciom?.

Wojciech Grzyb organizuje imprezę już po raz czwarty. - Kilka razy miałem już wątpliwości czy warto to robić. To uczucie towarzyszyło mi pierwszy raz, gdy kilka miesięcy temu nie byłem pewny czy nadal będą grał w Ruchu. Zastanawiałem czy uda się zorganizować turniej na odległość? Czułem się trochę wypalony. Teraz jednak myślę, że będę to robił do końca świata, bo też zawsze znajdzie się ktoś komu warto pomóc - mówi piłkarz niebieskich.

Dotąd Grzyb i jego przyjaciele grali dla wychowanków mysłowickiego domu dziecka. To także dzięki zaangażowaniu sportowców udało się wybudować boisko ze sztuczną nawierzchnią. - Boisko nie jest jeszcze oddane do użytku, ale na pewno będzie służyć dzieciom - dodaje Grzyb.

Tym razem podczas turnieju będą zbierane pieniądze dla 3-letniego Michała - wychowanka domu dziecka, który cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną (jego organizm nie toleruje tłuszczów) oraz 20-letniego Sebastiana, który zmaga się z mukowiscydozą. Czeka też na przeszczep płuc. Dziś nie może opuszczać domu bez aparatu wspomagającego oddychanie.

Do tej pory największym wydarzeniem mysłowickiego turnieju była licytacja koszulki słynnego Raula. Tym razem znakomitego napastnika Realu Madryt przebije sam Krzysztof Warzycha. Zielona koszulka z okresu, gdy ulubieniec chorzowskich kibiców strzelał gole dla Panathinaikosu Ateny, na pewno będzie hitem licytacji. Koszulki z autografami przekazali też wicemistrz NBA Marcin Gortat, siatkarki mistrza Polski z Muszyny, Andrzej Niedzielan, Maciej Sadlok i jeszcze wielu innych sportowców.

Wydarzeniem dnia będzie jednak turniej piłki nożnej. O zwycięstwo powalczy zespół Ruchu, hokeiści Naprzodu Janów (wzmocnieni Czerkawskim), kibice niebieskich (a w ich składzie Mariusz Śrutwa i Krzysztof Bizacki) i przede wszystkim złota drużyna Ruchu z roku 1989. Początek imprezy o godzinie 15. Bilety kosztują 10 złotych (organizatorzy proszę o zabranie dowodów tożsamości).