Ruch z Wisłą na wyjeździe, ale w Chorzowie?

Na Cichej zastanawiają się, czy Wisła Kraków nie mogłaby zagrać z niebieskimi na Stadionie Śląskim

Zgodnie z wstępnym terminarzem ekstraklasy Ruch rozpocznie rozgrywki wyjazdowym meczem z Wisłą (31 lipca - 2 sierpnia). Przypomnijmy, że obiekt mistrzów Polski znajduje się w remoncie i spotkanie ma się odbyć na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Działacze Ruchu zastanawiali się, czy Wisła nie chciałby jednak rozegrać tego meczu na Śląskim. - Pomysł może i logiczny, ale we wniosku licencyjnym jasno określiliśmy, że mecze będziemy rozgrywać w Sosnowcu - mówi Adrian Ochalik, rzecznik prasowy krakowskiego klubu.

Marek Szczerbowski, dyrektor Śląskiego, dostrzega inne problemy. - W tym czasie będą trwały rekultywacja murawy i przygotowania do koncertu U2 - przypomina. Działacze Ruchu wierzą, że udałoby im się przekonać Szczerbowskiego do swoich planów.

Tymczasem Wisła jest już myślami przy meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Levadią Tallin. Spotkanie z Estończykami też odbędzie się na Ludowym (15 lipca, godz. 20.30). W ramach przygotowań do tego meczu Wisła zagra już w piątek sparing z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie odbędzie się na głównej płycie, ale - na życzenie policji - bez udziału kibiców. Przypomnijmy, że policja wydała warunkową zgodę na rozegranie meczu LM w Sosnowcu.

Scherfchen znów w Ruchu? - czytaj tutaj ?

Więcej o: