Ruch: wydolność, szybkość... wakacje!

Chorzowscy piłkarze odliczają już godziny do wakacji. W poniedziałek zespół zaliczył testy wydolnościowe, we wtorek trenerzy ocenią jeszcze szybkość piłkarzy i drużyna rozjedzie się na urlopy. Do klubu wrócą 22 czerwca.

To zła informacja dla kibiców Widzewa, którzy liczyli, że w piątek zespół Ruchu zagra w Łodzi towarzyskie spotkanie, który uświetni awans Widzewa do ekstraklasy. - Większość piłkarzy ma już zarezerwowane urlopy. Nie mogę ich zmusić, żeby zrezygnowali z wyjazdów. Moglibyśmy co prawda wysłać do Łodzi Młodą Ekstraklasę, ale chyba nie oto chodzi - mówi dyrektor Mirosław Mosór, który ma jeszcze porozmawiać o ewentualnym wyjeździe do Łodzi z Waldemarem Fornalikiem. Szkoleniowiec Ruchu też ma dodatkowe obowiązki - w poniedziałek brał udział w kursokonferencji trenerów w Warszawie.

W klubie rozmawia się o liście transferowej - na której może znaleźć się (tak zapowiadał Mariusz Klimek, właściciel niebieskich) nawet 14 graczy. W gronie zawodników, którym kończą się umowy jest Wojciech Grzyb - zdaniem kibiców najlepszy piłkarz Ruchu. Z końcem czerwca przestaną też obowiązywać umowy Ireneusza Adamskiego, Remigiusza Jezierskiego i Grzegorza Domżalskiego.

Wśród zawodników Ruchu, którzy mogą być kuszeni przez inne kluby wymienia się najczęściej Grzegorza Barana (już zimą interesował się nim grecki menedżer). Piłkarz ma jednak ważną umowę i mógłby zmienić klub tylko wtedy jeżeli ktoś zapłaci kwotę odstępnego zapisaną w kontrakcie. Ruch na pewno będzie chciał pozyskać latem piłkarzy do wszystkich formacji - w szczególności stopera i napastnika. Działacze od dawna liczą na transfer Dariusza Pawlusińskiego, któremu właśnie kończy się kontrakt w Cracovii. Z wypożyczenia wraca też Marcin Sobczak (GKS Bełchatów).

Po testach na Cichej są już dwaj Austriacy (ponoć nie zachwycili). Janusz Paterman, członek Rady Nadzorczej klubu liczy na współpracę z Krzysztofem Warzychą i pozyskanie piłkarzy z szerokiej kadry Panathinaikosu Ateny, a dyrektor Mosór już w trakcie rozgrywek obserwował piłkarzy z Czech.