Koniec przygody Kieszka w FC Porto? Może trafić do Rumunii

Tegoroczny mistrz Portugalii z FC Porto - Paweł Kieszek może wkrótce opuścić Półwysep Iberyjski. Jego drużyna ściągnęła właśnie nowego bramkarza - Rafaela Bracaliego z Nacionalu Madeira. O Polaka pytało już ponoć kilka klubów, w tym rumuński CFR Cluj.

Kieszek spędził w Porto jeden sezon, podczas którego grał głównie w meczach Pucharu kraju i ligi. Zaliczył także 10-minutowy debiut w lidze, tylko po to by móc zostać uznanym oficjalnie za mistrza kraju.

Teraz po sprowadzeniu nowego bramkarza, portugalskie media informują że najlepszy zespół w kraju jest zainteresowany sprowadzeniem jeszcze jednego golikipera. Chodzi o Mario Felgueirasa, który wciąż ma ważny kontrakt z SC Bragą. Może to oznaczać, że władze klubu nie planują pozostawić Kieszka na dłużej w składzie.

Polaka chętnie widziałby w swoim składzie rumuński zespół z Cluj, którego trenerem został Portugalczyk Jorge Costa. Sam Polak nie przejmuje się zbytnio tymi doniesieniami: - W tym okresie są one normalne, ja podchodzę do tego na spokojnie. Obecnie jestem na wakacjach, które w całości spędzam w swoim kraju - powiedział Kieszek portugalskiej gazecie.

"Ferguson ze mną nie rozmawia" - przyznaje Tomasz Kuszczak ?

Więcej o: