Liga belgijska. Wasilewski strzela i asystuje

Gole i asystę w ostatnim meczu sezonu dla Anderlechtu Bruksela zdobył Marcin Wasilewski. Zespół Polaka przegrał 3:4 z Lokeren i zajął trzecie miejsce w lidze belgijskiej.

Wasilewski, który zagrał całe spotkanie, gola strzelił w 31. minucie po podaniu Diandy'ego, a Anderlecht objął prowadzenie. 13 minut później Polak asystował przy bramce na 2:1 Kouyate.

Anderlecht w drugiej połowie roztrwonił prowadzenie, dał sobie strzelić trzy bramki i przegrał ostatecznie 3:4 na własnym stadionie.

Dla zespołu Wasilewskiego ta porażka nie ma żadnego znaczenia, bo piłkarze z Brukseli już wcześniej byli pewni tego, że fazę play-off zakończą na trzecim miejscu. Oznacza to, że w przyszłym sezonie zagrają w eliminacjach Ligi Europejskiej.

Mistrzem Belgii został RC Genk, który w ostatnim meczu zremisował 1:1 ze Standardem Liege.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?