Sky Sports: Kuszczak najsłabszy w mistrzowskim MU

Serwis internetowy angielskiej telewizji Sky Sports nie szczędzi krytyki Tomaszowi Kuszczakowi, który puścił jedną bramkę w zremisowanym 1:1 meczu z Blackburn Rovers. Mimo, że Polak zdobył wraz ze swoimi kolegami z Manchesteru United mistrzostwo Anglii, to został uznany za najsłabszego zawodnika na boisku.

Manchester wywalczył w Blackburn jeden punkt potrzebny do mistrzostwa, jednak trzy fatalne błędy popełnił Kuszczak , który zastępował odpoczywającego przed finałem Ligi Mistrzów Edwina van der Sara.

Sky Sports pisze o golu zdobytym przez Rovers, którzy "skorzystali z nerwowej gry w bramce Tomasza Kuszczaka". "Ferguson musiał pytać samego siebie, jaki był sens zmieniania składu, dając 40-letniemu Van der Sarowi rzadką przerwę. Kuszczak dwa razy prawie dał sobie odebrać piłkę, gdy zbyt długo zwlekał z wybiciem standardowych podań od obrońców".

"Więcej słabego bronienia ze strony Kuszczaka zmusiło Rio Ferdinanda do wybicia piłki, zanim Olsson podał do Emertona. Bramkarza United niestety wtedy nie było, tam gdzie był potrzebny" - czytamy w relacji z meczu.

"Niezdecydowanie i niepewność Kuszczaka przeniosła się także na obronę United. Zawsze pewnie grający ze sobą Vidic i Ferdinand zderzyli się ze sobą, gdy próbowali przejąć standardowe podanie na własnej połowie" - zaznacza autor.

Polski bramkarz za swoją grę otrzymał najsłabszą ocenę ze wszystkich piłkarzy obecnych na boisku. Nota 3 bardzo dobrze obrazuje jego postawę w sobotnim meczu. Drugą najsłabsza ocenę wśród graczy MU otrzymał Javier Hernandez - 5.

Kluczowa była forma na Old Trafford - zaznacza Alex Ferguson ?

Czy Kuszczak powinien zostać jeszcze jeden sezon w MU, by walczyć o pozycje nr 1 w bramce?
Więcej o: