Bundesliga. Jeleń zwiększy polską kolonię w Borussii?

Jak poinformował francuski portal football.fr, grający w Auxerre Ireneusz Jeleń znalazł się w kręgu zainteresowań Borussii Dortmund. Gdyby transfer doszedł do skutku, Jeleń byłby czwartym Polakiem w kadrze mistrzów Niemiec.

Jak podaje francuski portal reprezentacyjny napastnik, miałby przenieść się do Bundesligi latem. Według informacji football.fr, Niemcy obserwują też jego klubowego kolegę - Valtera Birsę. Podobnie jak Jeleniowi, Słoweńcowi po tym sezonie kończy się kontrakt z francuskim klubem. Interesuje się nim też włoskie Palermo.

Borussia ma już w kieszeni mistrzostwo i może rozglądać się za wzmocnieniami. Istotną rolę w sukcesie odegrali Polacy. Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek są zawodnikami pierwszego składu. Swój wkład miał także Robert Lewandowski, który w większości meczów wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

Wcześniej niemieckie media pisały o tym, że polskim napastnikiem interesuje się również Schalke. Oprócz Jelenia w składzie Auxerre znajduje się inny kadrowicz Franciszka Smudy - Dariusz Dudka. W tym sezonie zespół Polaków broni się przed spadkiem - na pięć kolejek przed końcem jest 15. Przez długi okres Jeleń zmagał się z kontuzją. Wystąpił tylko w 19. meczach, w których zdobył pięć bramek.

Bundesliga. Borussia Dortmund planuje świętowanie ?

Więcej o: