Polacy za granicą. Brożkowie zadebiutowali w Trabzonsporze

Dwaj byli gracze Wisły Kraków - Piotr i Paweł Brożkowie zadebiutowali w drużynie Trabzonspor Kulubu, w pucharowym spotkaniu z Besiktasem Stambuł. Mimo, że zespół Polaków przegrał wyjazdowy mecz 1:2, to Paweł należał do wyróżniających się graczy na boisku. Zaliczył on asystę przy honorowym golu dla gości, a także trafił w słupek.

Piotr, który jest obrońcą przebywał na boisku do 68. minuty, gdy został zmieniony przez Umuta Bulura. Znacznie lepiej swój debiut będzie wspominał jego brat Paweł, który zagrał pełne 90 minut. Na początku spotkania trafił on w słupek, a tuż po rozpoczęciu drugiej połowy podał piłkę do Alanzinho, który zdobył honorowe trafienie dla gości.

W pierwszej połowie do siatki Trabzonsporu trafiali Hugo Almeida oraz Ricardo Quaresma. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, co oznacza że zespół Polaków zajął trzecie miejsce w grupie B Pucharu Turcji i odpadł z dalszych rozgrywek.

W podstawowym składzie Trabzonsporu wyszedł również Arkadiusz Głowacki, jednak tuż przed przerwą doznał on urazu i musiał opuścić boisko. Swój debiut w Manisasporze zanotował także inny Polak - były piłkarz Legii Warszawa Maciej Iwański. W przegranym 1:2 spotkaniu z Gaziantepem zagrał 90 minut i został ukarany żółtą kartką.

Marcin Robak kontynuuje klubową tradycję w drużynie Konyasporu ?