Transfery. Radosław Matusiak został zawodnikiem AGS Astéras Tripolis

Były reprezentant Polski z nowym zespołem podpisał dwuipółletni kontrakt. Grecy nie zapłacili za niego ani złotówki, bo kilka dni temu zawodnik stał się wolnym graczem po rozwiązaniu umowy z Cracovią.

- Jestem bardzo szczęśliwy z tego faktu - mówi sam zainteresowany. - Chcę udowodnić, że jestem bardzo dobrym piłkarzem, dzięki dobrej grze. Postaram się zdobyć jak najwięcej goli - powiedział piłkarz.

Niemal przez całą rundę jesienną Matusiak był podstawowym zawodnikiem krakowskiej drużyny. Do siatki trafił jednak tylko dwukrotnie. Między innymi to właśnie jego działacze obwiniali za słabą grę zespołu. Wraz z Bartoszem Ślusarskim oraz Hendseyem Suartem został przeniesiony przez zarząd do drużyny Młodej Ekstraklasy. Niedawno doszedł do porozumienia w sprawie rozwiązania kontraktu, który miał obowiązywać do czerwca tego roku.

Nowy zespół Polaka po osiemnastu kolejkach zajmuje 13. pozycję w greckiej ekstraklasie.

To kolejne podejście byłego piłkarza GKS-u Bełchatów do zagranicznego klubu. W 2007 roku jako etatowy reprezentant Polski wyjeżdżał z Bełchatowa do Palermo. W Serie A sobie jednak nie poradził, ale dzięki pomocy ówczesnego selekcjonera biało-czerwonych Leo Beenhakkera został wytransferowany do holenderskiego Heerenveen. Tam również nie zrobił furory i znów trafił do Ekstraklasy. Po powrocie do Polski występował w Wiśle, Widzewie oraz przez ostatnie 1,5 roku w Cracovii.

Polak będzie miał szansę zadebiutować już w najbliższy weekend w bardzo ważnym meczu przeciwko Olympiakosowi Pireus. Obecny wicemistrz Grecji jest w ostatnim czasie prawdziwym hegemonem w swoim kraju. Olympiakos cieszył się z mistrzostwa Grecji osiem razy w XXI wieku.

Janusz Gol dalej nie wie gdzie chce grać ?

Więcej o: