Jak w ten weekend grali Polacy za granicą

Polscy piłkarze licznie pojawiali się w składach swoich zespołów w zakończonym weekendzie. Do wyróżniających się postaci należeli Tomasz Kuszczak i Wojciech Szczęsny, którzy zagrali całe spotkania w Pucharze Anglii. Bramkę w meczu towarzyskim Borussii Dortmund zdobył Robert Lewandowski.

ANGLIA

Tomasz Kuszczak (29 lat, Manchester United) - 90 minut w z Liverpoolem (1:0)

Wojciech Szczęsny (21 lat, Arsenal) - 90 minut z Leeds (1:1)

Łukasz Fabiański (26 lat, Arsenal) - na ławce

Radosław Majewski (25 lat, Nottingham Forest, II liga) - na ławce w III rundzie Pucharu Anglii z Preston North End (2:1)

Bartosz Białkowski (24 lata, Southampton, III liga) - 90 minut w III rundzie Pucharu Anglii z Blackpool (2:0)

Artur Krysiak (22 lata, Exeter, III liga) - na ławce z MK Dons (1:1)

FRANCJA

Ludovic Obraniak (27 lat, Lille) - wszedł w 61. minucie 1/32 Pucharu Francji z Forbach (3:1)

Dariusz Dudka (28 lat, Auxerre) - 90 minut w 1/32 Pucharu Francji z Wasquehal (1:2). Zagrał na środku obrony

Ireneusz Jeleń (30 lat, Auxerre) - dziś wraca do treningów po kontuzji

Mateusz Siebert (22 lata, Metz, II liga) - nie grał z Troyes w 1/32 Pucharze Francji (3:2 po dogrywce)

Grzegorz Krychowiak (21 lat, Stade Reims, II liga) - 90 minut w 1/32 Pucharu Francji z pierwszoligowym Montpellier (1:0)

GRECJA

Roger Guerreiro (29 lat, AEK Ateny) - 90 minut z Panserraikos (3:1)

Mirosław Sznaucner (32 lata, PAOK) - 90 minut z Tripolis (1:0)

Marcin Baszczyński (34 lata, Atromitos) - 90 minut z Iraklisem Saloniki (0:1)

Marek Saganowski (33 lata, Atromitos) - 90 minut z Iraklisem Saloniki (0:1)

HISZPANIA

Jerzy Dudek (38 lat, Real Madryt) - nie grał w meczu z Villarreal (4:2)

NIEMCY

Robert Lewandowski (23 lata, Borussia Dortmund) - 82 minuty i gol w sparingu z Bazyleą (4:0).

Jakub Błaszczykowski (26 lat, Borussia Dortmund) - nie grał

Łukasz Piszczek (26 lat, Borussia Dortmund) - 82 minuty

PORTUGALIA

Paweł Kieszek (27 lat, FC Porto) - na ławce w meczu ligowym z Maritimo (4:1)

Mateusz Bąk (28 lat, CS Maritimo) - poza składem

SZKOCJA

Łukasz Załuska (29 lat, Celtic) - 90 minut w meczu Pucharu Szkocji z Berwick Rangers (2:0)

WŁOCHY

Artur Boruc (31 lat, Fiorentina) - 90 minut z Brescią (3:2)

Kamil Glik (23 lata, Bari) - 90 minut z Bologną (0:2)

Błażej Augustyn (23 lata, Catania) - poza składem na Inter Mediolan (1:2)

Adam Kokoszka (25 lat, Empoli, II liga) - nie grał z Vicenzą (1:1)

Bartosz Salamon (20 lat, Foggia, III liga) - wszedł w 75. minucie meczu z Lucchese (2:4)

Wszystko o grze Polaków za granicą w specjalnym dziale Sport.pl ?