Polacy za granicą. "Kicker" docenił Piszczka i Błaszczykowskiego

W tradycyjnych rankingach magazynu "Kicker", oceniającego piłkarzy Bundesligi po każdej rundzie, wśród wyróżnionych znaleźli się Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

Obaj gracze Borussii Dortmund nie zajęli co prawda punktowanych pozycji, ale znaleźli się w dziale "w polu widzenia" w swoich kategoriach.

Błaszczykowski został wyróżniony w kategorii 'skrzydłowy'. Klasy światowej "Kicker" nie przyznał. W klasie międzynarodowej znaleźli się Mario Götze z Borussii i Jefferson Farfan z Schalke. W dalszej kolejności "Kicker" docenił: innego gracza z Dortmundu Kevina Großkreutza, oraz między innymi Thomasa Müllera, Lukasa Podolskiego i Francka Ribery'ego. Tuż za nimi "Kicker" wymienia Błaszczykowskiego, w towarzystwie między innymi nadziei niemieckiej piłki Toniego Kroosa z Bayernu.

W kategorii 'boczny obrońca' nie przyznano nikomu klasy światowej ani międzynarodowej. Przed Piszczkiem znaleźli się jedynie Philipp Lahm, Marcel Schmelzer, Christian Fuchs i Felix Bastians.

"Polak, sprowadzony jako rezerwowy, dobrze zastąpił na prawej stronie kontuzjowanego Patricka Owomoyelę. Przekonał swoimi występami, ale musi być stabilniejszy w defensywie" - napisał "Kicker".

Dżoker jesieni Robert Lewandowski ?

Więcej o: