Polacy za granicą. "Marca" ocenia rok graczy Realu: Dudek dostał ósemkę

Hiszpański dziennik "Marca" ocenił graczy Realu Madryt za ich występy w 2010 roku. Jerzy Dudek zagrał jedynie 45 minut w meczu Ligi Mistrzów z Auxerre, ale dostał wysoką notę, ósemkę w dziesięciostopniowej skali.

Jerzy Dudek, 8. "Wysoka nota. Zagrał tylko 45 minut, ale był bardzo dobry, broniąc dwie bramkowe sytuacje w meczu z Auxerre, krótko przed tym jak złamał szczękę w zderzeniu z rywalem. Zasłużył, by dostać jeszcze szansę na pożegnanie się na boisku, i nie zostać zapamiętanym jedynie za Ajaxgate" - uzasadniła ocenę "Marca" nawiązując do skandalu z celowym łapaniem kartek przez piłkarzy Realu w który zamieszany był Dudek.

Wyższe noty od Polaka otrzymali jedynie podstawowy golkiper Iker Casillas, Angel Di Maria i Cristiano Ronaldo.

"Jest nie tylko niezastąpiony, ale wręcz absolutnie niezbędny w projekcie, który ma przywrócić Madrytowi hegemonię w Hiszpanii i Europie" - podsumowała Ronaldo "Marca".

Mourinho jak Dudek

Taką samą notę jak Dudek otrzymał między innymi nowy trener Realu Jose Mourinho. "W krótkim czasie dał zespołowi rozpoznawalny styl, który pozwolił "Królewskim" dobrze zacząć sezon. Jednak porażka z Barceloną bardzo go dotknęła, prawdopodobnie znacznie bardziej niż kogokolwiek innego" - oceniła "Marca".

Najniższą notę okazała się piątka, przyznana Canalesowi, Khedirze, Sergio Ramosowi i Diarrze.

Śruby w szczęce Jerzego Dudka ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA