Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoskie media: Boruc i Mutu najlepsi w meczu z Cagliari

Fiorentina pokonała na własnym stadionie 1:0 Cagliari, a Artur Boruc rozegrał kolejne dobre spotkanie. Włoskie serwisy chwalą polskiego bramkarza. ?Interweniował bardzo pewnie i był świetny w grze na przedpolu? - pisze portal violanews.com. Polak był oceniany najlepiej w swojej drużynie, a zdaniem dyrektora technicznego Fiorentiny Sandro Menucciego, uratował nie tylko swoją drużynę, ale również...arbitra.

Zobacz wygraną Fiorentiny na z Czuba.tv ?

"To był kolejny dobry występ Polaka. Interweniował bardzo pewnie i był świetny w grze na przedpolu. Dobrze ustawił się przy strzale z dystansu Nene, a jego parada po sytuacji Matriego zapewniła Fiorentinie zwycięstwo" - czytamy w serwisie viola.com. Portal ocenił grę polskiego bramkarza na 7. Tak wysoką notę otrzymali tylko strzelec bramki Adrian Mutu oraz Michele Caporese.

Interwencja przy strzale Matriego miała kolosalne znaczenie, bo piłkarz Cagliari stanął oko w oko z Borucem chwilę po tym jak arbiter nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Donadela. Rywale skorzystali z zamieszania w szeregach Fiorentiny i zdołali stworzyć sobie świetną okazję do wyrównania. Na ich drodze stanął jednak Boruc, któremu po meczu podziękował dyrektor techniczny Sandro Menucci.

"Chciałbym podziękować Borucowi za to, że uratował losy spotkania. Kiedy cały stadion cieszył się z bramki Donadela, według mnie zdobytej prawidłowo, można było sobie tylko wyobrazić co stałoby się, gdyby goście chwilę później wyrównali. Arbiter powinien być świadomy tej sytuacji i zatrzymać całą akcję. Według mnie Boruc uratował nie tylko Fiorentinę, ale również jego" - powiedział Menucci violanews.com.

Za grę na przedpolu Boruca chwali też serwis fiorentinanews.com. Zdaniem portalu Boruc był jednym z "dwóch fenomenów", obok Adriana Mutu, dzięki któremu Fiorentina mogła cieszyć się z trzech punktów. Tutaj również Polak z Rumunem otrzymali notę 7 - najwyższą w drużynie. "Zaskoczył świetną interwencją przy mocnym uderzeniu Contiego i emanował spokojem na przedpolu - pisze serwis, który sytuację sam na sam z Matrim określił jako "cudowną".

Polak zebrał również dobre recenzje na łamach dziennika "La Repubblica". Gazeta mianem głównych bohaterów określa właśnie polskiego bramkarza oraz Mutu. Dziennikarze tej gazety również ocenili tą parę najlepiej wystawiając im 7.

Juventus w lepszej formie niż w Poznaniu ?

Więcej o: