Polacy za granicą. Oficjalna strona Borussii: Gdzie zagra Lewandowski?

W czwartek Borussia Dortmund zmierzy się z Karpatami Lwów w meczu Ligi Europejskiej. Zwycięstwo w spotkaniu pozwoli zachować Niemcom nadzieje na awans do kolejnej fazy. Oficjalna strona Borussii zastanawia się, jak trener Jurgen Klopp ustawi na to spotkanie atak swojej drużyny. Sam szkoleniowiec o Lewandowskim mówi: - To świetna alternatywa za Barriosa. Inaczej byłaby tragedia. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl od godz. 19:00.

Robert Lewandowski przed sezonem przeszedł z Lecha Poznań do Borussii Dortmund, gdzie pełni rolę zmiennika Lucasa Barriosa i Shinji Kagawy. Argentyńczyk posiadający paragwajski paszport w spotkaniu z Borussią Moenchengladbach doznał kontuzji kolana, niepewny jest też występ Japończyka. Dlatego od pierwszych minut spotkania na boisku pojawi się polski napastnik. Pytanie, w jakiej konfiguracji?

Jeśli potwierdzi się ten scenariusz, to zdaniem oficjalnego serwisu Borussii Dortmund, Lewandowskiego wspomogą Błaszczykowski (narzeka na ból ramienia) i Grosskreutz.

Póki co potwierdzona jest jedynie nieobecność Barriosa. - Jego brak byłby ogromną stratą, gdybyśmy nie posiadali w naszym składzie Lewandowskiego. Robert to świetna alternatywa. Cieszę się, że jest z nami - powiedział trener Klopp.

Borussia w grupie J zajmuje przedostatnie miejsce z 5 punktami na koncie. Do tej pory piłkarze z Niemiec wygrali jeden i zremisowali dwa mecze. Aby zachować szanse na awans muszą w dzisiejszym spotkaniu odnieść zwycięstwo. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl od godziny 19:00.

"W Europie nie mamy szczęścia" - Łukasz Piszczek ?

Więcej o: