Liga Europejska. Kontuzjowany Barrios, szansa Lewandowskiego

Tak wielkiej szansy na grę jak w tym tygodniu Robert Lewandowski jeszcze nie miał. Po kontuzji Lucasa Barriosa to Polak ma być najważniejszym napastnikiem Borussi Dortmund w dwóch najbliższych spotkaniach.

Barrios w sobotę doznał kontuzji kolana w spotkaniu z Borussią Moenchengladbach. W poniedziałek wieczorem klubowi lekarze mieli już potwierdzenie urazu napastnika Borussi. Badanie przeprowadzone w Duisburgu wykazało, że Barrios ma uraz torebki stawowej kolana. To oznacza dla niego około tygodnia przerwy od piłki.

Dla Lewandowskiego oznacza to z kolei tydzień wielkiej szansy. Polak powinien wyjść najpierw w podstawowym składzie w czwartkowym meczu Ligi Europejskiej z Karpatami Lwów. W niedzielę w 15. kolejce Bundesligi Borussia - nadal bez Barriosa - podejmie 1. FC Nurnberg. Lider Bundesligi nie ma wielkiego wyboru - nie w pełni zdrowia jest inny napastnik zespołu, Mohamed Zidan.

Wcześniej dyrektor sportowy klubu Michael Zorc deklarował, że Lewandowski jest poza podstawowym składem Borussi tylko dlatego, że nie można grać w 12-osobowym składzie. - Jeśli tylko pojawi się okazja by grał od początku, dostanie szansę - mówił kilka tygodni temu.

Szansę na więcej minut Lewandowski może mieć również w styczniu dzięki nieobecności Shinji Kagawy. Ofensywny pomocnik Borussi dostał zwolnienie na udział w Pucharze Azsji, który przez trzy tygodnie toczyć będzie się w Katarze. W tym czasie Borussia ma zmierzyć się z Bayerem Leverkusen, Wolfsbuegiem i VfBN Stuttgart.

Barrios komplementuje Roberta Lewandowskiego >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.