Polacy za granicą. Boruc w jedenastce kolejki Serie A

Artur Boruc mógł się lepiej zachować przy wyrównującej bramce Pepe, ale i tak był jednym z bohaterów hitu Serie A w którym Fiorentina zremisowała 1:1 z Juventusem. Docenił to portal Goal.com, wybierając Polaka do jedenastki 14. kolejki.

Zobacz relację z meczu na Z Czuba.tv ?

"Juventus parł i nacierał na Fiorentinę w drugiej połowie, ale były gracz Celticu wspaniale bronił strzały Chielliniego i Iaquinty, choć wydawały się nie do obrony. Występ trochę psuje interwencja przy strzale Pepe, ale resztą spotkania to wynagrodził" - ocenił Polaka Goal.com.

W jedenastce kolejki ustawionej w schemacie 1-4-3-1-2 nie znalazło się miejsce dla żadnego innego gracza z meczu Fiorentina - Juventus.

Jedenastka kolejki według Goal.com:

Artur Boruc (Fiorentina) - Cristian Zapata (Udinese), Matias Silvestre (Catania), Davide Astori (Cagliari), Cesare Bovo (Palermo) - Antonio Nocerino (Palermo), Hernanes (Lazio), Dejan Stankovic (Inter) - Josip Ilicic (Palermo) - Antonio Di Natale (Udinese), Alessandro Matri (Cagliari)

Włoska prasa o Borucu: Wyczyniał cuda

Włoskie media doceniają "światową klasę" Artura Boruca   w zremisowanym 1:1 meczu z Juventusem Turyn, ale zaznaczają, że przy straconej bramce Polak wykazał się "osobowością dziecka". "Wyczyniał cuda", ale przy stałym fragmencie gry popełnił błąd i "klops był gotowy".

Kontuzja Boruca

Artur Boruc podda się w poniedziałek serii badań, które pozwolą ustalić, na ile poważna jest kontuzja, której doznał w czasie sobotniego meczu Fiorentiny z Juventusem (1:1). Bramkarz florenckiego klubu doznał podwichnięcia stawu barkowego. 

Tak relacjonowaliśmy na żywo występ Artura Boruca ?

Więcej o: