Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Casillas: Dudek pytał mnie o moje problemy z brzuchem

UEFA dokładnie przyjrzy się sprawie kartek otrzymanych przez zawodników Realu Xabiego Alonso i Sergio Ramosa w końcówce meczu Ligi Mistrzów przeciwko Ajaxowi. Zawodnicy mogą zostać zawieszeni na więcej niż jedno spotkanie. Jednostka dyscyplinarna UEFA zbada sprawę tuż po otrzymaniu oficjalnego raportu od Craiga Thomsona, sędziego który prowadził to spotkanie.

Zobacz absurdalne zachowanie Xabiego Alonso i Sergio Ramosa na Z Czuba.tv

Przypuszcza się, że Alonso i Ramos celowo opóźniali grę, by wymusić na arbitrze karę. Łącznikiem między Jose Mourinho a zawodnikami przebywającymi na boisku był Jerzy Dudek, który przekazał polecenia trenera Ikerowi Casillasowi stojącemu między słupkami "Królewskich".

- Dudek pytał mnie o moje problemy z brzuchem - twierdzi Casillas. Kapitan drużyny z Madrytu znajduje także usprawiedliwienie na szeptanie czegoś do ucha Sergio Ramosowi: - Powiedziałem mu, aby "miał oko" na jednego z napastników rywali, który bez przerwy stanowił zagrożenie dla naszej bramki - odpierał zarzuty pierwszy bramkarz Realu.

Alonso i Ramos mogą jednak za swoje zachowanie zostać ukarani. Artykuł 10. kodeksu dyscyplinarnego UEFA mówi bowiem o możliwości zawieszenia zawodnika na więcej niż jedno spotkanie w przypadku, gdy uzna jego zachowanie za niesportowe.

Z oskarżeniami nie zgadza się także sam Jose Mourinho. - W czasie meczu rozmawiałem z wieloma zawodnikami, nie tylko z Ramosem i Alonso - zauważył trener "Królewskich". - Najważniejszą rzeczą jest wynik 4:0 i nasza fantastyczna gra, jaką zaprezentowaliśmy. Porozmawiajmy o tym, nie o innych sprawach - zbijał dziennikarzy z tropu portugalski trener.

Dudek posłańcem Mourinho w sprawie zamierzonych kartek - czytaj więcej?

Więcej o: