Liga ukraińska. Gol Zborowskiego przypisano Lewandowskiemu

Ukraińskie i rosyjskie media podały, że w meczu Sewastopola z Dniprem Dniepropietrowsk zakończonym sensacyjnym zwycięstwem (2:1) klubu Mariusza Lewandwoskiego, Polak strzelił zwycięskiego gola, czym w błąd wprowadziły m.in. Polską Agencję Prasową. Oba gole dla gospodarzy zdobył Zborowski.

Zobacz sytuację z meczu Sewaspola na Zczuba.tv

Zarówno PAP, jak i większość ukraińskich mediów z "Kommersantem" i "Korrespondentem" na czele w swoich relacjach pomeczowych podało, że strzelcem drugiej bramki dla Sewastopola był Mariusz Lewandowski. Polak faktycznie brał udział w akcji, ale oba gole dla przedostatniego w tabeli Sewastopola w meczu z Dniprem Dniepropietrowsk zdobył Andrej Zborowski.

Wg rosyjskiego "Live Results" piłka po strzale Mariusza Lewandowskiego odskoczyła w nogi Polaka, który w drugiej próbie już się nie pomylił i zdobył gola z 22. metra. Na nagraniu widać jednak dokładnie, że piłka po strzale Lawandowskiego faktycznie odbija się od obrońców Dnipra, ale trafia w nogi Andreja Zborowskiego, który zdobywa swojego drugiego gola w spotkaniu.

Primera Division zmniejsza karę dla Guardioli  ?

Więcej o: