Polacy za granicą. Załuska ma nowego rywala

Po odejściu Artura Boruca Łukasz Załuska wskoczył do pierwszego składu Celticu Glasgow. Może się jednak okazać, że nie na długo. Polak popełnia błędy, a Celtic zdecydował się wzmocnić rywalizację wypożyczając z Newcastle ponad dwumetrowego Frasera Forstera.

Po odejściu Artura Boruca trener Neil Lennon szukał gracza, który wzmocniłby rywalizację na pozycji bramkarza. Bliski przejścia do Glasgow był David James, który ostatecznie zagra w Bristol City. Zamiast niego sięgnięto po Frasera Forstera.

Fraser Forster jest graczem Newcastle, ale nie ma na koncie ani jednego meczu w Premier League. Był wypożyczany do Stockport County i Bristol Rovers, gdzie grał sporadycznie. Dopiero w ubiegłym sezonie bronił regularnie w barwach Norwich City. Ma aż 201 centymetrów wzrostu.

Forster będzie występował w Celticu przez rok. Podpisze umowę po przejściu testów medycznych zaplanowanych na poniedziałek. - Jest dużym chłopakiem, bardzo polecanym, sam oglądałem go parę razy - komplementował nowego zawodnika Lennon. - Jedynym co można mieć przeciwko niemu to młody wiek, ale poza tym ma wszystkie cechy których oczekuje się od bramkarza - dodał.

"Herald Scotland" dodaje, że Łukasz Załuska nie zachwyca, odkąd zastąpił w pierwszym składzie Artura Boruca, po jego odejściu do Fiorentiny. W wygranym 4:0 meczu z St. Mirren zachował czyste konto, ale zawdzięcza to niefrasobliwości Seana Lyncha, który strzelił zbyt lekko po tym jak Polak wybił mu piłkę pod nogi.

Karne powinien strzelać Giggs ?

Więcej o: