Transfery. Ireneusz Jeleń w Schalke 04?

Ireneusz Jeleń rozpocznie w sobotę kolejny sezon w Auxerre. Możliwe jednak, że Polak przejdzie do Schalke 04 lub Panathinaikosu Ateny. Oba kluby są zainteresowane pozyskaniem napastnika.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

Schalke próbowało kupić Guillaume Hoarau z PSG, ale jego klub odrzucił ofertę opiewającą na 10 mln euro. Teraz Niemcy szukają tańszego napastnika. Wyłożenie trzech milionów euro za Jelenia dla drugiej drużyny Bundesligi nie stanowi problemu.

Wcześniej polskiego napastnika wiązano z Marsylią, jednak na drodze do transferu stanęła kontuzja - na początku lipca Jeleń musiał przejść operację kolana, które dokuczało mu już od wielu miesięcy. Z tego powodu nie był w stanie przejść testów medycznych. Gdy Polak doszedł do pełni sił trener Olympique Didier Deschamps rozmyślił się. Teraz media we Francji piszą o dużym zainteresowaniu ze strony Schalke.

Obecny klub Jelenia dał mu zielone światło w kwestii transferu: - Dostałem od Auxerre zielone światło do szukania sobie innego klubu - powiedział dziennikowi L'Equipe. - Mam nadzieję, że załatwimy to szybko. Mój menadżer otrzymał kilka poważnych ofert, również od klubów grających w Lidze Mistrzów. Nie wiem czy Auxerre o nich wie, ale one istnieją - powiedział.

Polski napastnik jest podstawowym piłkarzem Auxerre i jednym z najlepszych strzelców francuskiej Ligue 1. W zeszłym sezonie w 29 meczach zdobył 14 bramek. We Francji gra od czterech lat.

W Barcelonie Mascherano

Więcej o: