Wojciech Szczęsny: Pokażę w Arsenalu to czego nauczyłem się w Brentford

- Miło słyszeć pochwały. Ale to nie jest niespodzianka, bo wiem, że w Brentford grałem dobrze - mówi oficjalnej stronie klubowej Arsenalu Wojciech Szczęsny, który wraca z wypożyczenia do klubu League One.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

- Zachowam z Brentford miłe wspomnienia. Polubiłem ten klub. Tutaj zadebiutowałem w lidze i tu zawsze we mnie wierzyli. Nawet jeśli zdarzało mi się popełniać błędy - mówi 20-letni Polak.

Po powrocie do Arsenalu Szczęsny musi walczyć o jak najlepsze miejsce w klubowej hierarchii z Manuelem Almunią, Vito Mannone i rodakiem Łukaszem Fabiańskim. - Wypożyczenie było wspaniałym doświadczeniem. Miałem okazję do nauki, gry w niższej lidze i zaliczyłem kilka całkiem niezłych występów. Mam nadzieję, ze w tym roku pokażę w Arsenalu to, czego nauczyłem się w Brentford - zapowiada Szczęsny.

Dobre występy w League One zwróciły uwagę nie tylko kibiców Arsenalu, ale też menadżera Arsene'a Wengera. Już w kwietniu powiedział dziennikarzom, że Polak ma szansę być w przyszłości pierwszym bramkarzem londyńskiego klubu. - Zawsze miło jest słyszeć takie słowa i od kibiców i od menadżera. To nie jest niespodzianka, bo wiem, że w Brentford grałem dobrze. Teraz muszę tylko potwierdzić, ze mają rację.

Jacek Krzynówek ? zakończył karierę

Więcej o: