Polacy za granicą. Fabiański, Szczęsny i Koscielny zagrali w sparingu Arsenalu

W wygranym 4:0 sparingu Arsenalu Londyn z Barnet po 45 minut zagrali Łukasz Fabiański i przymierzany do polskiej reprezentacji Laurent Koscielny. Na ostatnie 22 minuty na boisku pojawił się Wojciech Szczęsny.

W spotkaniu zadebiutowali dwaj gracze sprowadzeni tego lata do Arsenalu: Marouane Chamakh i właśnie Koscielny.

Arsenal dominował, już w drugiej minucie wynik otworzył Andriej Arszawin a jeszcze w pierwszej połowie dwie kolejne bramki zdobył Jay Simpson. Wynik w 75. minucie ustalił Samir Nasri.

Arsene Wenger dał odpocząć piłkarzom, którzy wzięli udział w mundialu. W pierwszej połowie wystawił najsilniejszy skład, z Arszawinem, Rosickim, Vermalenem i Wilsherem. Do meczowej 22 wpisani byli też Eduardo i Manuel Almunia, ale ostatecznie zastąpili ich w składzie Simpson i Wojciech Szczęsny.

Pod nieobecność Hiszpana, w pierwszym składzie arsenalu wybiegł Fabiański. Na drugą połowę wybiegł Vito Mannone, którego z kolei w 68 minucie zmienił Szczęsny.

Bramki:

Arszawin (2.), Simpson (16., 45.), Nasri (75.)

Skład Arsenalu przed przerwą:

Łukasz Fabiański - Havard Nordtveit, Thomas Vermaelen, Laurent Koscielny, Armand Traore, Emmanuel Frimpong, Tomas Rosicky, Jack Wilshere, Andiej Arszawin, Jay Simpson

Skład Arsenalu po przerwie:

Vito Mannone (68. Wojciech Szczęsny) - Ignasi Miquel, Johan Djourou, Kieran Gibbs, Craig Eastmond, Samir Nasri, Conor Henderson, Henri Lansbury, Nacer Barazite, Theo Walcott, Marouane Chamakh

Michał Żewłakow zaprezentowany w Ankaragucu ?

Więcej o: