Polacy za granicą. Zaczyna się moda na Lewandowskiego

PRZEGLĄD PRASY. - W Dortmundzie zaczyna się powoli moda na Lewandowskiego. Kibice biegają za Polakiem, żeby zdobyć jego autograf - mówi Dirk Krampe z "Ruhr Nachrichten" w "Przeglądzie Sportowym". Lewandowski efektownie pokonał bramkarza Sportfreunden Lotte.

Zobacz bramkę Lewandowskiego na z Czuba.tv ?

Borussia wygrała 4:1, a pierwszą bramkę strzelił Lewandowski. Polak który na boisku pojawił się po przerwie w 48. minucie efektownie uderzył z przewrotki. - Sprowadziliśmy go po to, żeby strzelił jak najwięcej goli. Ale nikt z nas nie spodziewał się, że będzie od razu prezentował takie akcje - dziwił się trener Borussii Juergen Klopp. - Jeśli zdobędzie taką bramkę w trakcie sezonu, wówczas zostanie uznana za bramkę miesiąca, a nawet roku - dodał.

Wtórował mu dyrektor sportowy klubu. - Gol strzelony przez Roberta był bardzo efektowny i spodobał się kibicom. Oczekujemy takich bramek w Bundeslidze i Lidze Europejskiej - mówił Michael Zorc.

Moda na Lewandowskiego

- W Dortmundzie zaczyna się powoli moda na Lewandowskiego - mówi Dirk Krampe z "Ruhr Nachrichten". - W sklepiku klubowym sprzedawanych jest coraz więcej koszulek z jego nazwiskiem, kibice biegają za Polakiem, żeby zdobyć jego autograf - opisuje.