Transfery FC Porto zainteresowane Pawłem Kieszkiem

Jak donoszą dwa portugalskie dzienniki "A Bola" i "O Jogo" FC Porto interesuje się bramkarzem Sportingu Braga, Pawłem Kieszkiem. 26-letni Polak byłby trzecim golkiperem z Polski w zespole 24-krotnych mistrzów Portugalii.

Porto zrezygnowało z przedłużenia kontraktu z Nuno Espirito Santo, i szuka bramkarza. W podstawowym składzie pewne miejsce ma Helton, a jego zmiennikiem był w ostatnim sezonie Beto. Młody Hugo Ventura, któremu skończyło się wypożyczenie do Olhao, prawdopodobnie ponownie zostanie odesłany do zespołu z niższej ligi, gdzie będzie zdobywał doświadczenie.

Porto szuka bramkarza, który rywalizował by z Beto o miano zmiennika Heltona. Nazwisko Kieszka pojawiło się w spekulacjach na blogach, ale też w największym portugalskim radiu Renaissance.

Kieszek w Bradze gra rzadko, bo przegrywa rywalizację z pierwszymbramkarzem, Quimem i reprezentantem Portugalii, Eduardo. Ze Sportingiem Braga wiąże go jeszcze roczny kontrakt. Braga ma za sobą najlepszy w historii sezon zakończony wicemistrzostwem i szansą na grę w Lidze Mistrzów.

Jak zauważa "O Jogo", Kieszek będzie trzecim polskim golkiperem w historii Porto. Do historii drużyny "Smoków" przeszedł Józef Młynarczyk, który zdobył z nimi dwa mistrzostwa Portugalii, Puchar Europy i Puchar Interkontynentalny. Drugim polskim bramkarzem w Porto był Andrzej Woźniak.

Kontrakt już podpisany?

Według niektórych plotek, oba zespoły dogadały się już w sprawie transferu. Przeczy temu brak jakichkolwiek bliższych informacji na temat szczegółów umowy oraz fakt, że Polak dalej normalnie trenuje z zespołem Bragi.

Kieszek jest byłym bramkarzem Polonii Warszawa. W 2006 roku został wypożyczony do Egaleo, a następnie na zasadzie wolnego transferu odszedł do Bragi.

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: