Polacy za granicą. Klub Radosława Majewskiego zagra z półfinalistą Ligi Mistrzów!

Radosław Majewski nie zdołał awansować wraz z zespołem Nottingham Forest do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii, ale nie oznacza to, że Polak nie będzie miał okazji do gry na najwyższym poziomie. Już wkrótce jego klub podejmie na własnym boisku półfinalistę Ligi Mistrzów z sezonu 2009/10 - Olympique Lyon.

Forest zakończyli ligę na trzecim miejscu w tabeli, co dało im udział w play-offach do Premier League. Tam jednak przegrali z Blackpool (6:4 w dwumeczu).

Działacze z Nottingham wielokrotnie zapewniali, że plan rozwoju drużyny przewiduje awans do ekstraklasy już w sezonie 2010/11, co oznacza, że Majewski i reszta zespołu musi wziąć się do pracy. To dlatego zarząd zdecydował, że zorganizuje towarzyski mecz z Lyonem, który jest półfinalistą ostatniej edycji Ligi Mistrzów (odpadł z Bayernem Monachium po porażce 0:4 w dwumeczu) i wicemistrzem Francji (ligę wygrała Marsylia).

Towarzyskie spotkanie odbędzie się na stadionie w Nottingham 28 lipca o godz. 20.30. - To wspaniałe, że będziemy gościć czołową europejską drużynę - cieszył się człowiek odpowiedzialny za rozegranie meczu, Brandon Furse. - Jestem pewien, że nasi kibice będą bardzo zainteresowani tym wydarzeniem, podobnie jak całe miasto - przekonywał.

Oba kluby spotkały się ze sobą w trzeciej rundzie Pucharu UEFA w sezonie 1995/96. Nottingham zwyciężyło u siebie 1:0, by zremisować 0:0 na wyjeździe i i awansować do ćwierćfinału. Tam zespół prowadzony wówczas przez Franka Clarka uległ Bayernowi Monachium 2:7 w dwumeczu.

Diego Maradona mówi: Pele, wracaj do muzeum! ?

Więcej o: