Celtic znalazł następcę Boruca?

Bramkarz Crystal Palace Julian Speroni może być numerem jeden w bramce Celtiku Glasgow - donosi na swojej stronie internetowej STV. Dotychczasowy pierwszy bramkarz Artur Boruc ma zostać latem sprzedany.

Jak twierdzi strona stv.tv Boruc miał powiedzieć, że nie przedłuży wygasającego w przyszłym roku kontraktu z wicemistrzem Szkocji. Władze klubu wobec takiej deklaracji zaczęli szukać następcy Boruca, a także potencjalnych chętnych na polskiego bramkarza. Celtic chce, póki to jeszcze możliwe, zarobić na transferze Boruca.

W orbicie zainteresowań klubu z Glasgow znalazł się Julian Speroni z Crystal Palace. Argentyńczyk już w przeszłości grał w Szkocji, w zespole z Dundee. Jak wyliczył stv.tv pieniądze ze sprzedaży Boruca spokojnie wystarczyłyby na ściągnięcie Speroniego. Argentyńczykiem interesuje się także West Ham United.

Potencjalnie zainteresowane ściągnięciem Boruca są Arsenal Londyn oraz FC Sevilla - w przypadku obu klubów mówi się o kwocie w granicach trzech milionów funtów. Mówi się, że Polak wolałby grę w Arsenalu.

Boruc trafił do Celticu w 2005 roku z Legii Warszawa i z miejsca stał się ulubieńcem kibiców. W klubie z Glasgow rozegrał ponad 200 meczów, w 2007 roku został nominowany do nagrody Piłkarza Roku w Szkocji. Po niezwykle udanych dla niego MŚ w Niemczech w 2006 roku i rewelacyjnej grze w europejskich pucharach wartość bramkarza wzrosła do 8 mln funtów, ale w ostatnich sezonach Boruc był w dołku.

Drugim bramkarzem Celtiku w ostatnim sezonie był Łukasz Załuska.

Arsenal kupił bramkarza, Szczęsny musi się martwić ?

Więcej o: