Liga angielska. Wojciech Szczęsny: Mam nadzieję zostać numerem jeden w Arsenalu

- Udowodniłem, że mogę być numerem jeden w Arsenalu i Arsene Wenger być może to dostrzeże. W ostatnich miesiącach bramkarze Arsenalu mieli problemy z podstawowymi umiejętnościami bramkarskimi, które nabywa się w niższych ligach - powiedział Wojciech Szczęsny. Młody bramkarz Arsenalu Londyn przybywa obecnie na wypożyczeniu w trzecioligowym Brentford.

Wojciech Szczęsny, który od listopada przebywa na wypożyczeniu w angielskim Brentford (trzecia liga angielska), uważa że może być odpowiedzią na kłopoty w bramce Arsenalu Londyn.

- Wiedziałem, że przychodzę do Brentford, aby udowodnić, że jestem wystarczająco dobry na grę w Arsenalu. Myślę, że przekonałem wszystkich, że mogę się im przydać w następnym sezonie. Wierzę, że jeśli dostałbym szansę w Arsenalu, zanim trafiłem tutaj, to wykorzystałbym ją. Mam też nadzieję, że Arsene Wenger ujrzy we mnie piłkarza, który może być w następnym sezonie jego numerem jeden w bramce - powiedział Szczęsny.

Polak opowiada też o niezbędnych umiejętnościach bramkarskich, których czasami brak zawodnikom Arsenalu.

- Żeby grać w Arsenalu trzeba mieć doświadczenie z niższych lig, podstawowe umiejętności bramkarskie. Wszyscy widzieliśmy, że bramkarze Arsenalu mieli ostatnio z tym problem - dodał Szczęsny.

W Brentford Wojciech Szczęsny gra od listopada 2009 roku. Wraz z końcem sezonu mija jego okres wypożyczenia. Jeszcze nie wiadomo, czy Arsenal przedłuży umowę z Brentford.

Trener Brentford: Chcemy Szczęsnego w następnym sezonie  ?

Więcej o: