Polacy za granicą. Matuszczyk w jedenastce kolejki "Kickera"

Adam Matuszczyk strzelił dwie bramki dla FC Koeln w wygranym 2:0 wyjazdowym meczu z Hoffenheim. Dla 21-letniego reprezentanta Polski juniorów były to pierwsze trafienia w Bundeslidze. - Jestem szczęśliwy, że mogę pomóc zespołowi - komentuje Matuszczyk na oficjalnej stronie zespołu. Prestiżowy "Kicker" umieścił go w jedenastce kolejki.

To pierwsze takie wyróżnienie w karierze Polaka. W jedenastce kolejki znalazł się obok takich sław jak Kevin Kuranyi, Edin Dżeko czy Jens Lehmann.

Z kolei oficjalna strona FC Koeln przypomina, ze mecz z Hoffenheim był dopiero piątym meczem Matuszczyka w Bundeslidze.

- Jestem szczęśliwy, że mogę pomóc zespołowi, to były dla nas trzy bardzo ważne punkty dla nas. Dla mnie to jak sen, genialne uczucie. Ale teraz przed nami kolejny ważny mecz z Bochum - zaznacza Matuszczyk.

Pochwały od trenera

Zachwycony 21-letnim Polakiem jest bramkarz FC Koeln, Faryd Mondragon. - Adam to wspaniały chłopak, zawsze pracuje i jest bardzo cichy - chwali Kolumbijczyk.

- Adam gra jak doświadczony zawodnik, rozegrał świetny mecz i strzelił dwa gole. Duży komplement dla niego - dodał trener Zvonimir Soldo

Powołanie od Smudy

Matuszczyk otrzymał niedawno powołanie do seniorskiej kadry Franciszka Smudy na styczniowy turniej o Puchar Króla w Tajlandii. Ostatecznie nie poleciał jednak do Azji, ponieważ nie otrzymał zgody na wyjazd od swojego klubu.

Dwa gole Adama Matuszczyka w Bundeslidze ?

Więcej o: