Liga szkocka. Celtic wygrywa z Załuską w bramce

Celtic Glasgow pokonał w meczu ligi szkockiej Hibernian FC 1:0. W bramce gości bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Załuska, który zastępował nieobecnego Artura Boruca. Były gracz Legii Warszawa pojechał do Polski w sprawach osobistych. Dzięki temu zwycięstwu Celtic zmniejszył stratę do prowadzących Glasgow Rangers do 10 punktów.

Zwycięską bramkę na Easter Road zdobył dla gości Robbie Keane, który wykorzystał rzut karny w 62. minucie. Został on podyktowany po faulu Anthony'ego Stokesa na Aidenie McGeadym. Było to dwunaste trafienie irlandzkiego napastnika w dwunastym meczu dla "The Bhoys".

W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, ale dzięki dobrej postawie Łukasza Załuski nie udało im się wyjść na prowadzenie. Polski bramkarz dwukrotnie wybronił groźne uderzenia rywali. Wpierw jego refleks sprawdził Ian Murray, który oddał strzał głową z podania Dereka Riordana. Załuska nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę.

Kilka minut później Stokes znalazł się w sytuacji sam na sam, ale jego uderzenie trafiło prosto w bramkarza Celtiku. Dobitka w wykonaniu piłkarza gospodarzy także nie przyniosła efektu bramkowego.

Sytuacji dla gości nie wykorzystali z kolei Josh Thompson i Scott Brown. W drugiej połowie idealną sytuację zmarnował także Darren O'Dea, którego strzał głową z rzutu rożnego cudownie wybronił Darren McCormack. Po golu z rzutu karnego, Hibernian miał jeszcze szansę na remis, ale strzał Riordana z woleja odbił się od poprzeczki.

Nie ma mowy o rozwiązaniu umowy - mówi Smolarek ?