Błaszczykowski polecił Lewandowskiego Borussii Dortmund

Jakub Błaszczykowski - Robert Lewandowski - na taki duet ma nadzieję dyrektor sportowy Borussii Dortmund Michael Zorc w przyszłym sezonie. Według magazynu ?Kicker? napastnik Lecha Poznań znalazł się na czele listy życzeń na nadchodzące lato. Błaszczykowski polecał swoim szefom kolegę z reprezentacji.

Lewandowski nie po raz pierwszy wpadł w oko menedżerom z Dortmundu. Napastnik reprezentacji Polski już poprzedniego lata był w kręgu zainteresowań Borussii. - Rozmawialiśmy z Dortmundem o przyszłości Roberta. Naszym zdaniem jest on gotowy, by wyjechać teraz na zachód. Tak będzie najlepiej dla jego rozwoju - powiedział "Kickerowi" Cezaru Kucharski, agent piłkarza.

Nie tylko Borussia chciałaby w przyszłym sezonie mieć u siebie Lewandowskiego. Na biurku Kucharskiego lądowały już oferty klubów z Anglii (Blackburn) i Włoch (Sampdoria Genua, Florencia, Parma). Agent piłkarza mówi, że Lewandowski trafi do klubu, gdzie będą grać młodzi piłkarze, z trenerem, którego filozofia będzie pasować do Roberta.

Lewandowskiego władzom klubu polecał Błaszczykowski, który określił go mianem "najlepszego obecnie piłkarza polskiej ekstraklasy" i uważa, że napastnik Lecha "ma nosa do strzelania goli". - Mówiłem mu, że Borussia to dobre miejsce dla jego rozwoju - powiedział Błaszczykowski.

Borussia pilnie potrzebuje wzmocnień w ataku. Latem w klubie zostanie najprawdopodobniej tylko dwóch napastników - Lucas Barrios oraz Mohamed Zidan. Kucharski mówi, że chciałby dojść do jakiegoś porozumienia do 10 kwietnia. Lewandowski ma ważny kontrakt do 2012 roku. Kicker pisze o kwocie odstępnego w granicach 4-6 milionów euro.

Blackburn, Genoa, Parma? Lewandowski powinien wybrać Borussię Dortmund! Klapa w Celticu z Polakami w tle >

Więcej o: