Celtic przegrał z St. Mirren 0:4. Artur Boruc na ławce.

Celtic Glasgow z Łukaszem Załuską w składzie przegrał 0:4 ligowy mecz z St. Mirren. Bronił Łukasz Załuska. Artur Boruc cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Wszystkie bramki Ligi Mistrzów! Zobacz tutaj?

Załuska nie miał szans obronić strzału Dormana w 38. minucie. Gdy obrońcy Celticu zagapili się na domagającego się rzutu karnego napastnika gospodarzy. Dorman przejął piłkę i strzałem z pola karnego pokonał polskiego bramkarza.

W drugiej połowie Celtic zyskał znaczną przewagę, ale w 58. minucie znów doszło do katastrofy. Napastnicy St. Mirren rozegrali między sobą piłkę w okolicy pola karnego, a uderzenie Drago skierował do bramki Thomson.

Celtic ruszył do rozpaczliwych ataków. Na boisko obok dwójki napastników Samaras - Keane, pojawili się dwaj nowi Rassmusen i Fortune, ale to nie pomogło. W 84. i 87. minucie Celtic stracił kolejne dwa gole, najpierw po strzale Dormana, a po chwili Thomsona. Celtic mógł przegrać wyżej ale Łukasz Załuska kilka razy obronił groźne strzały

To druga porażka Celticu w czterech ostatnich meczach ligowych. W tabeli do prowadzącego z 67. punktami Glasgow Rangers klub Polaków traci 10 punktów.