Ligue 1. Piękny gol Ireneusza Jelenia daje zwycięstwo Auxerre

W 42. minucie meczu Auxerre przeciwko Rennes Ireneusz Jeleń wyśmienitym strzałem z około 40 metrów dał wygraną swojej drużynie. To szóste trafienie reprezentanta Polski w tym sezonie.

Zobacz bramkę Jelenia na Z czuba.tv ?

Jeleń jest w wybornej w formie. Napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski zdobył ostatnio trzy bramki dla AJ Auxerre w wygranym przez jego zespół 4:0 (1:0) meczu 1/8 Pucharu Francji z trzecioligowym zespołem Plabennec. W meczu 25. kolejki Ligue 1 udało mu się pokonać bramkarza ósmej ekipy ligi Rennes. Warto dodać, że był to gol przecudnej urody.

W 42. minucie zawodów bramkarz Rennes wybił piłkę sprzed własnego pola karnego. Futbolówka trafiła do Ireneusza Jelenia, który widząc wysuniętego Doucheza, nie zastanawiał się długo i uderzył w stronę bramki. Efekt był zaskakujący i niezwykle efektowny. Piłka wpadła do siatki w okolicach górnego rogu bramki.

Jeleń zszedł w 82. minucie meczu, a Auxerre utrzymało korzystny, jednobramkowy rezultat do ostatniego gwizdka arbitra. Polak po raz kolejny w pojedynkę zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Dzięki jego trafieniu, trzy punkty dodane do puli Auxerre pozwoliły na awans w tabeli o jedną lokatę. Polak i spółka plasują się na szóstym miejscu w stawce zespołów Ligue 1

Dwa gole przeciwko Panathinaikosowi! Wyśmienity mecz Smolarka ?