Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga szkocka. Porażka Celtiku z Kilmarnock

Celtic Glasgow z Arturem Borucem w bramce, przegrał sensacyjnie 0:1 wyjazdowy mecz z Kilmarnock, które zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Było to pierwsze zwycięstwo ?Killie? nad drużyną z Glasgow od 1998 roku. W ekipie gości zadebiutował wypożyczony z Tottenhamu Robbie Keane.

Jedyną bramkę meczu zdobył w 53 minucie debiutujący w Kilmarnock Chris Maguire, który wykorzystał podanie od Mehdiego Taouila. Błąd popełnili w tej sytuacji obrońcy Celtiku, gdyż napastnik gospodarzy był kompletnie nie kryty. Mimo, że strzał padł z bliskiej odległości, to Boruc mógł być lepiej ustawiony, co z pewnością ułatwiłoby mu obronę.

Boruc miał jednak także kilka udanych interwencji - obronił mi.n. strzał z daleka Liama Kelly'ego oraz uderzenie Jamie'go Hamilla w końcówce meczu.

Debiutujący w barwach Celtiku Robbie Keane miał kilka dobrych okazji, by zdobyć gola, jednak bramkarz gospodarzy Cameron Bell kilka razy fantastycznie zatrzymywał jego uderzenia.

Zwycięstwo nad "The Bhoys" jest o tyle ważne dla Kilmarnock, że drużyna ta przegrała ostatnie 32 mecze z Celtikiem. W tabeli drużyna Boruca jest na drugiej pozycji mając 44 pkt. Prowadzą Glasgow Rangers z 54 punktami na koncie.

Szczęsny pozostanie w Brentford do końca sezonu ?

Więcej o: