"Polski Messi" znowu błysnął! Anglicy są zachwyceni

W letnim oknie transferowym Mateusz Musiałowski był bliski opuszczenie Liverpoolu. Transakcja nie została ostatecznie sfinalizowana i wbrew przewidywaniom 20-latek nie został zawodnikiem austriackiego TSV Hartberg. Wszystko wskazuje na to, że tamta sytuacja nie podłamała Polaka, bowiem w tym sezonie znów zaczął błyszczeń, o czym świadczy jego nominacja do nagrody Piłkarza Miesiąca Premier League 2.

Mateusz Musiałowski w sierpniu 2020 roku przeniósł się z UKS SMS-u Łódź do Liverpoolu. Polak miał rozwijać się pod okiem doświadczonych szkoleniowców w młodzieżowych zespołach angielskiego klubu. Na początku błyszczał i został okrzyknięty "polskim Messim" w brytyjskiej prasie ze względu na efektowne rajdy w stylu Argentyńczyka. Jego kapitalna dyspozycji przykuła uwagę Juergena Kloppa, który w przeszłości zapraszał go na treningu. Później zamiast kolejnego progresu przyszedł jednak znaczny spadek formy. W ostatnich tygodniach znowu spisuje się lepiej. 

Zobacz wideo Euro 2024 bez Polski? PZPN reaguje. "To jest najgorsze"

Mateusz Musiałowski znalazł się na krótkiej liście kandydatów do nagrody Piłkarza Miesiąca Premier League 2

Dobre występy Polaka nie przeszły niezauważone przez Premier League Football Development Panel, który umieścił 20-latka na krótkiej liście kandydatów do nagrody Piłkarza Miesiąca Premier League 2. O nagrodę będzie walczył m.in. ze swoim kolegą z drużyny - Lewisem Koumasem.

"Musiałowski zaliczył udany październik, strzelając gole w obu meczach Liverpoolu w PL2, przeciwko Crystal Palace i Leeds United" - czytamy na oficjalnej stronie Liverpoolu. "Młodzieżowy reprezentant Polski do lat 21 zanotował również gola i asystę w przegranym meczu z Blackpool w ramach EFL Trophy, a także zaliczył asystę, gdy Liverpool zremisował z Benficą w Międzynarodowym Pucharze Premier League" - dodały media klubowe.

Pełna lista nominowanych do nagrody Piłkarza Miesiąca PL2 w październiku: Yago Alonso (Tottenham Hotspur), Tawanda Chirewa (Wolverhampton Wanderers), Jamie Donley (Tottenham), Lewis Koumas (Liverpool), Callum Marshall (West Ham United), Mateusz Musiałowski (Liverpool), Ademola Ola-Adebomi (Palace), Charlie Wellens (Reading).

Najlepszego Piłkarza Miesiąca wybierze jury Premier League Football Development Panel. Zwycięzcę poznamy w piątek 10 listopada.

Od początku tego sezonu Musiałowski w sumie rozegrał siedem meczów, zdobywając pięć bramek i notując dwie asysty.

Więcej o:
Copyright © Agora SA