Lewandowski przyłapany na trybunach. Prawdziwa "galeria sław"

Po przerwie reprezentacyjnej FC Barcelona wróciła do zmagań ligowych. W niedzielę podopieczni Xaviego Hernandeza wygrali 1:0 z Athletic Bilbao. Zwycięską bramkę w 80. minucie zdobył 17-letni debiutant Marc Guiu. W meczu zabrakło najlepszego strzelca ekipy z Katalonii, Roberta Lewandowskiego. Polak pojawił się jednak na Estadio Olimpico. 35-latek został przyłapany na trybunach w towarzystwie gwiazd Barcelony.

W niedzielę FC Barcelona wróciła do rywalizacji w hiszpańskiej ekstraklasie. Ich rywalem była szósta siła ligi - Athletic Bilbao. Od początku meczu podopieczni Xaviego Hernandeza narzucili tempo gry i przez większość czasu mieli piłkę przy nodze, jednak widoczna przewaga nie przyniosła oczekiwanych efektów w pierwszej odsłonie. Na konkrety kibice musieli czekać aż do 80. minuty. Wówczas swoją debiutancką bramkę zdobył po zaledwie 30 sekundach przebywania na boisku 17-letni Marc Guiu. - Guiu dostał podanie od Joao Felixa, wbiegł w pole karne i strzelił obok bramkarza reprezentacji Hiszpanii - relacjonował Paweł Matys ze Sport.pl.

W tym spotkaniu Xavi Hernandez nie mógł skorzystać z usług m.in. Roberta Lewandowskiego, Pedriego, Frenkiego de Jonga, Raphinhy, Julesa Kounde i Sergiego Roberto. Wszyscy nie mogli zagrać w niedzielnym meczu z powodu kontuzji. Kapitan reprezentacji Polski jest wyłączony z gry od 4 października. Wówczas nabawił się kontuzji kostki w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z FC Porto, która ciągle uniemożliwia mu powrót do gry. Napastnik nie przyjechał też na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Szkoleniowiec Barcelony pod nieobecność Polaka postawił m.in. na utalentowanego Fermina Lopeza.

Robert Lewandowski na trybunach w towarzystwie kontuzjowanych piłkarzy FC Barcelony. "Najbardziej gwiazdorska ławka na świecie"

Mimo kontuzji Robert Lewandowski w niedzielnym meczu wspierał swoich kolegów z trybun w towarzystwie kontuzjowanych piłkarzy ekipy z Katalonii. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym widać Polaka siedzącego obok Pedriego, Raphinhy, Sergiego Roberto i De Jonga. Zdjęcie stało się hitem internetu. Zgromadziło ponad 124 tysięcy wyświetleń. Pod postem pojawiło się dużo komentarzy od fanów, którzy sugerowali, że to była "najbardziej gwiazdorska ławka na świecie".

Od początku tego sezonu Robert Lewandowski łącznie rozegrał 10 meczów, zdobywając sześć bramek i notując cztery asysty.

FC Barcelona dzięki skromnemu zwycięstwu ma punkt straty do lidera tabeli, Realu Madryt. Teraz drużynę Xaviego czeka szlagierowy mecz w La Lidze - w sobotę o godzinie 16:15 podejmie Real Madryt. Wcześniej, bo już w środę o godzinie 18:45 zagra u siebie z Szachtarem Donieck w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów.