Wreszcie! To on będzie lekiem na bolączki reprezentacji Polski?

Ostatni raz Jakub Moder pojawił się na boisku 2 kwietnia 2022 roku w starciu ligowym Brighton z Norwich City. Od tamtej pory minęło już sporo czasu, a 24-latek w dalszym ciągu nie wrócił do gry. We wrześniu pomocnik został zgłoszony przez Brighton do rozgrywek Premier League. Teraz portal "Meczyki" poinformował, że piłkarz trenuje z pełnym obciążeniem z resztą zespołu. Niewykluczone, że już wkrótce jego powrót stanie się faktem.

Jakub Moder doznał poważnej kontuzji w meczu przeciwko Norwich w kwietniu zeszłego roku. Początkowo niektórzy oczekiwali, że pomocnik będzie mógł zagrać na mistrzostwach świata w Katarze. Jak wiemy, nic takiego nie miało miejsca. Uraz okazał się poważniejszy, niż zakładano. Piłkarz zerwał więzadła krzyżowe przednie w kolanie. Choć początkowo prognozowano, że trener Roberto De Zerbi będzie mógł z niego skorzystać pod koniec sezonu 2022/23, nadal nie wrócił do gry. 

Zobacz wideo Reprezentant Polski siedział i słuchał Lewandowskiego. "Był absolutnie zażenowany"

Do treningów Moder wrócił dopiero wiosną tego roku, ale nie był gotowy na grę nawet w zespole rezerw. Latem Polak z przeciągających sie problemów zdrowotnych opuścił obóz przedsezonowy w Stanach Zjednoczonych. We wrześniu brytyjskie media w końcu poinformowały o pozytywnych informacjach ws. pomocnika reprezentacji Polski. 24-latek został zgłoszony przez Brighton do rozgrywek Premier League na rundę jesienną, jednak na ten moment Moder nie został uwzględniony w składzie meczowym przez szkoleniowca Roberto de Zerbiego. 

Jakub Moder blisko powrotu na boisko

Teraz nowe wieści w sprawie jego stanu zdrowia przekazał portal Meczyki.pl. Jak podaje dziennikarz Tomasz Włodarczyk, Moder trenuje już w Brighton na pełnych obrotach z pierwszą drużyną i prezentuje się dobrze. Jego powrót na boisko wydaje się kwestią czasu.

Zbliżający się powrót Modera to także dobre wieści dla reprezentacji Polski oraz nowego selekcjonera. Wiele osób domaga się przebudowy polskiej kadry. Doświadczenie pomocnika bardzo przydałoby się Michałowi Probierzowi. Dotychczas 24-latek rozegrał 20 meczów i zdobył dwie bramki w barwach biało-czerwonych.

Jakub Moder dołączył do Brighton z Lecha Poznań w 2020 roku. Do tej pory w Premier League rozegrał łącznie 40 meczów, w których zaliczył trzy asysty. Jego kontrakt z zespołem jest ważny do końca czerwca 2025 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA