Mateusz Klich blisko zmiany klubu. Trener nie widzi go w pierwszym składzie

Kolejny Polak może trafić do Eredivisie tego lata. Chodzi o Mateusza Klicha - taką informację przekazał Łukasz Wiśniowski w programie "International Level" na kanale Meczyki.pl. Reprezentant Polski chce zmienić klub, aby zachować szansę wyjazdu na listopadowy mundial.

Mateusz Klich w nadchodzącym sezonie może mieć kłopoty z regularną grą w barwach Leeds United, o czym kilka dni temu poinformował szkoleniowiec zespołu Polaka. Reprezentant Polski rozpoczął poszukiwania nowego klubu, a potencjalnym kierunkiem wydaje się być Holandia.

Zobacz wideo

Media donoszą: Mateusz Klich najprawdopodobniej zmieni klub

O potencjalnym rozstaniu Klicha z Leeds United poinformował we wtorek Łukasz Wiśniowski, który był gościem w programie "International Level" na kanale YouTube Meczyki.pl. Dziennikarz zaznaczył, że 32-letni pomocnik jest świadomy swojej sytuacji i stąd poszukiwania nowego pracodawcy.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- Marsch ewidentnie dał do zrozumienia, że Klich nie będzie miał miejsca w pierwszym składzie i będzie tylko uzupełnieniem kadry. I on bierze to do siebie. Jest intensywne poszukiwanie opcji. Prawdopodobnie wypożyczenie, sporo mówi się o opcji holenderskiej - Eredivisie. Klich jest bardzo świadomy swojej pozycji na rynku - ujawnił Wiśniowski. 

Robert Lewandowski w FC BarcelonieMiażdżąca krytyka pod adresem Lewandowskiego. "50 milionów w śmietniku"

Jednym z powodów, dla których Klich poszukuje nowego klubu jest zbliżający się mundial w Katarze. Pomocnik jest zdeterminowany, aby otrzymać powołanie do kadry. 

- W momencie, kiedy wychodzi sytuacja z trenerem, który publicznie deklaruje, że Klich nie będzie częścią pierwszej jedenastki, to on mówi tak: "Ja mam 32 lata. Wiem, że to mi bardzo ogranicza wybory na rynku transferowym i jestem świadomy tego, w jakiej jestem sytuacji, więc muszę wybrać tak, żeby grać, bo dla mnie absolutnym priorytetem jest to, żeby jechać na mundial i potencjalnie grać w pierwszym składzie reprezentacji" - dodał dziennikarz.

Aleksander Buksa debiutuje w Serie AZwrot w sprawie Aleksandra Buksy. Zostanie wypożyczony do innego klubu

Mateusz Klich kolejnym Polakiem w lidze holenderskiej?

Gdyby przejście Klicha do ligi holenderskiej doszło do skutku, pomocnik byłby kolejnym Polakiem w Eredivisie. Niedawno do Feyenoordu dołączył Sebastian Szymański. Oprócz niego w Holandii występują jeszcze Paweł Bochniewicz, Przemysław Tytoń oraz wychowanek Jagiellonii, Jan Faberski.

Więcej o: