Nowa propozycja dla Drągowskiego. Polak może zostać we Włoszech

Bartłomiej Dragowski może pozostać w Serie A i trafić do Torino FC. Dotychczas faworytem do pozyskania Polaka wydawał się być Espanyol. Teraz sprawy mogą nabrać innego obrotu.

O tym, że Bartłomiej Drągowski zmieni klub, wiadomo już od jakiegoś czasu. Polak przegrał rywalizację o miejsce w bramce Fiorentiny z Pietro Terracciano i na niespełna pięć miesięcy przed mistrzostwami świata chce opuścić klub.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Drągowski może zostać w Serie A. Di Marzio potwierdza

Jak poinformował włoski dziennikarz Gianuluca Di Marzio, polski bramkarz może niebawem dołączyć do swojego reprezentacyjnego kolegi Karola Linetty'ego w Torino FC. Drągowski wzbudza zainteresowanie dziesiątego zespołu Serie A. Polaka ma chcieć trener Ivan Jurić, a sam bramkarz o miejsce w składzie miałby rywalizować z Etritem Berishą. Drągowski miałby zastąpić w Turynie odchodzącego z drużyny Vanję Milinkovicia-Savicia, byłego piłkarza Lechii Gdańsk.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Przejście do Torino oznaczałoby dla Polaka kontynuację swojej kariery we Włoszech. Torino byłoby już trzecim klubem Serie A w karierze 25-latka. Wcześniej oprócz Firorentiny Drągowski występował także w Empoli.

Maciej RybusOd Łowicza do Moskwy. Rybus jest wyklęty. "To nie mieści się w głowie"

Inne kluby także zainteresowane Polakiem

W ostatnim czasie wydawało się, że faworytem do pozyskania Bartłomieja Drągowskiego jest obecnie hiszpański Espanyol. Klub miał już mieć ustalone z Polakiem warunki kontraktu, o czym informowaliśmy kilka dni temu. Nie doszło jednak jeszcze do porozumienia z Fiorentiną, wobec czego inne kluby wciąż mogą walczyć o usługi 25-latka. Wcześniej mówiło się także między innymi o zainteresowaniu Southampton.

Kolejne czystki w Realu Madryt. Klub nakłania Asensio i Ceballosa do odejściaKolejne czystki w Realu Madryt. Klub nakłania Asensio i Ceballosa do odejścia

Bartłomiej Drągowski w ubiegłym sezonie wystąpił zaledwie w dziewięciu spotkaniach. W trzech z nich zachował czyste konto. Jego umowa z Fiorentiną obowiązuje jeszcze przez rok, jednak nie zostanie najprawdopodobniej wypełniona.

Więcej o: