Przemysław Płacheta może zmienić klub. Reprezentant Polski na celowniku

Przemysław Płacheta może w najbliższym czasie zmienić klub. Według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl zawodnik Norwich City znalazł się na celowniku kilku klubów z Championship.

Norwich City zakończyło ubiegły sezon w Premier League na ostatnim miejscu i spadło do Championship. Teraz wiele wskazuje na to, że Przemysław Płacheta, który od 2020 roku występuje w barwach Norwich, może opuścić drużynę.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Przemysław Płacheta zmieni klub? Może zostać w Championship

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl Przemysław Płacheta może tego lata zmienić klub. Niewykluczone, że Polak zostanie w Championship i będzie w przyszłym sezonie występował przeciwko Norwich. W grę wchodzą także opcje zagraniczne. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- Piłkarzem interesuje się kilka klubów Championship. Jednym z nich jest Birmingham City. W obrębie Anglii byłoby to wypożyczenie na sezon. Są też propozycje z krajów spoza Wielkiej Brytanii. Wtedy byłby to wykup - powiedział dziennikarz w programie "Okno Transferowe".

Zdaniem Włodarczyka reprezentant Polski może również nie zdecydować się na zmianę klubu i zostać w Norwich. Obecnie prowadzone są rozmowy i analizy, gdzie 24-latek pasowałby najlepiej. - Analizowane są różne opcje. Być może Płacheta zostanie w Norwich. W końcówce sezonu dostawał coraz więcej szans - podkreślił dziennikarz.

Płacheta spadł do Championship

Przemysław Płacheta dołączył do Norwich City dwa lata temu. Wówczas został pozyskany przez Anglików ze Śląska Wrocław za 3 miliony euro odstępnego. W minionym sezonie klub z Norwich występował w Premier League, po tym jak w sezonie 2020/21 wywalczył mistrzostwo w Championship. Przygoda Płachety z ligą angielską potrwała jednak tylko rok. Norwich zakończyło minione rozgrywki na ostatnim miejscu i spadło ligę niżej. Sam Płacheta wystąpił w 13 spotkaniach i nie zdobył w nich żadnej bramki. Pod koniec sezonu dostawał jednak od trenera Deana Smitha coraz więcej szans.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.