Oficjalnie: Maciej Rybus odchodzi z Lokomotiwu i zmieni klub

Maciej Rybus odchodzi z Lokomotiwu Moskwa - poinformował rosyjski klub. Polak występował w tym klubie od 2017 roku i jego przygoda zakończy się z końcem czerwca. Nie wiadomo, jaki będzie jego następny klub.

Kwestia gry w Rosji sprawiła, że na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski nie został powołany Maciej Rybus z Lokomotiwu Moskwa. 32-latkowi w czerwcu wygasa kontrakt z moskiewskim klubem, ale wcale nie jest jasne, że nie zostanie on w Rosji na dłużej. Przed nim ważna decyzja, choćby ze względu na rodzinę - żona Rybusa jest Rosjanką, a dzieci pary od początku wychowują się w Moskwie. 

Zobacz wideo Pudzianowski się nie zatrzymuje. Teraz Mamed? "Wiemy, co trzeba robić"

Przemysław Wiśniewski piłkarzem VeneziiWiśniewski odmówił Legii Warszawa i zagra we Włoszech. Oficjalnie

- Rozmawiałem z nim przed powołaniami. Kończy mu się kontrakt z Lokomotiwem i otrzymał propozycję jego przedłużenia, ale też ma inne oferty z Rosji i innych lig. To dla niego trudny czas. Może ostatecznie zostać w Rosji i dlatego chcieliśmy uniknąć zamieszania, które mogłoby powstać z tego powodu - tłumaczył Michniewicz na spotkaniu z dziennikarzami w połowie maja. Słowa selekcjonera mogą oznaczać, że Maciej Rybus w reprezentacji już nie zagra, jeśli zdecyduje się pozostać w Rosji na dłużej. 

Maciej Rybus odchodzi z Lokomotiwu Moskwa

Pewne jest to, że Rybus nie zagra już w Lokomotiwie. Na oficjalnej stronie klubu pojawił się komunikat zatytułowany "Dziękujemy, Maciej". "Maciej Rybus opuści Lokomotiw po wygaśnięciu kontraktu 30 czerwca. 32-letni obrońca gra dla klubu od 2017 roku, rozegrał 136 meczów, strzelił 3 gole i został autorem 12 asyst. W Lokomotiwie zdobył cztery tytuły: mistrzostwo Rosji 2017/18, Puchar Rosji 2018/19 i 2020/21 oraz Superpuchar Rosji 2019. Lokomotiw dziękuje Maciejowi za lata spędzone w drużynie i życzy mu powodzenia w dalszej karierze" - czytamy w oświadczeniu.

Rybus występom w nowym klubie postara się przekonać do siebie Czesława Michniewicza. Polscy kibice od dawna nie widzieli obrońcy w biało-czerwonych barwach. Przypomnijmy, że obecne zgrupowanie będzie trzecim z rzędu, w trakcie którego zabraknie Macieja Rybusa. W październiku z obecności wykluczyła go kontuzja. W trakcie marcowego zebrania, w trakcie którego Polacy wywalczyli awans na MŚ 2022, przeszkodziło mu zakażenie koronawirusem. 

Michał KarbownikMichał Karbownik bardzo szczerze: Dostałem kilka gongów. Załamałem się

Więcej o: