Patryk Szysz opuszcza Polskę. Zagraniczny transfer potwierdzony

Patryk Szysz po wygaśnięciu kontraktu z Zagłębiem Lubin zdecydował się spróbować swoich sił w lidze tureckiej. Polak podpisał kontrakt z zespołem Istanbul Basaksehir.

Patryk Szysz reprezentował barwy Zagłębia Lubin od 2018 roku. Jego umowa z klubem wygasa 30 czerwca i nie zostanie ona przedłużona. W poniedziałek napastnik podpisał kontrakt z nowym pracodawcą.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Oficjalnie. Szysz zawodnikiem Istanbulu Basaksehir

O tym, że Patryk Szysz może podpisać kontrakt z tureckim Istanbulem Basaksehirpisaliśmy już dwa tygodnie temu. Już wtedy wiadome było, że napastnik opuści Lubin i najprawdopodobniej wyjedzie za granicę. Teraz doniesienia się potwierdziły, a Patryk Szysz oficjalnie został ogłoszony piłkarzem Istanbulu Basaksehir.

Runjaić zaczął po polsku, później po niemiecku: Czuję tu negatywną atmosferęRunjaić zaczął po polsku, później po niemiecku: Czuję tu negatywną atmosferę

Polak podpisał z tureckim zespołem trzyletni kontrakt. Jego nowa umowa będzie obowiązywała do końca czerwca 2025 roku. Istanbul Basaksehir to zespół z czołówki ligi tureckiej, W 2020 roku wywalczył mistrzostwo Turcji, a w tym roku powalczy w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Klub jest wspierany przez samego prezydenta Recepa Erdogana.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Udany sezon Szysza

Za Patrykiem Szyszem udany sezon w Ekstraklasie. 24-letni napastnik wystąpił w trzydziestu trzech meczach Zagłębia Lubin, w których zdobył jedenaście trafień. Ponadto Polak zanotował pięć asyst.

Trener Kosta Runjaić w czasie kwietniowego meczu Pogoni Szczecin z Legią Warszawa (3:1)Kosta Runjaić chce odbudować Legię. Kim jest nowy trener klubu?

O tym, że młodzieżowy reprezentant Polski nie przedłuży umowy z Zagłębiem było wiadomo już kilka  tygodni temu. Zainteresowanie piłkarzem rosło ze strony zarówno klubów ekstraklasowych, jak i tych zagranicznych. Ostatecznie Szysz zdecydował się na przeprowadzkę do Turcji, gdzie będzie walczył o kolejne piłkarskie sukcesy.

Więcej o: