Klauzula o "obligatoryjnym wykupie" zdecydowała o losie Arkadiusza Recy

Arkadiusz Reca jest wypożyczony do Spezii z Atalanty Bergamo. Klub z Ligurii miał zapewniony tzw. "obligatoryjny wykup", który sprawia, że od 1 lipca Reca zostanie graczem Spezii na stałe.

26-letni obrońca został wypożyczony do Spezii w sierpniu ubiegłego roku. Zawodnik podpisał wówczas czteroletnią umowę z klubem, a teraz w życie wchodzi klauzula o jego wykupie z Atalanty Bergamo. 

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Reca zostanie w Spezii

Spezia uruchomiła procedurę wykupu Arkadiusza Recy z Atalanty już kilka miesięcy temu. Władze zespołu z Ligurii przesłały 1 milion euro za wypożyczenie. Teraz do zapłacenia zostały jeszcze dwa miliony. Jak podaje portal weszło.com większość kwoty została już uregulowana.

Sami więc jeszcze raz przypomnijcie sobie, jak wyglądał pojedynek Wisły z Wartą. Wisła Płock - Warta Poznań 0:3 (0:1)Canal+ walczy o ekstraklasę. I przedstawia badania. "Pokazujemy od 27 lat"

Informację o transferze Polaka potwierdził także jego menadżer Marcin Kubacki z agencji Top Goal Sport Managment, – W piłce nożnej niczego nie można wykluczyć. Arek od 1 lipca będzie zawodnikiem Spezii i to od tego klubu będzie wszystko zależeć  - powiedział Kubacki.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Wisła Płock zarobi na transakcji

Transfer Arkadiusza Recy oznacza także zarobek dla byłego klubu piłkarza - Wisły Płock. Reca występował w Płocku w latach 2015-2018. Teraz klub z Płocka otrzyma 1,5 procent od kwoty transferu Polaka w ramach tzw. "solidarity payment". Jest to wypłata dla byłych klubów zawodnika, który jest sprzedawany.

Haaland i Lewy odchodzą. Niemcy w płacz. Haaland i Lewy odchodzą. Niemcy w płacz. "W Monachium są całkiem głupi"

Cały transfer ma się zamknąć w granicy 3 milionów euro. W związku z tym Wisła Płock ma zarobić na transakcji Recy łącznie około 45 tysięcy euro. Spezia zapłaci tę kwotę w ratach. 

Arkadiusz Reca wystąpił w tym sezonie w 25 meczach. Jego zespół zajmuje 16. miejsce w tabeli Serie A i wciąż nie jest pewny utrzymania. Do końca sezonu zostały już tylko dwie kolejki.

Więcej o: