Grecy zobaczyli w Krychowiaku lidera. "Ale z Panathinaikosem był fatalny"

Po dwóch miesiącach gry w AEK-u Ateny Grzegorz Krychowiak zbiera pozytywne recenzje. Mimo to wiele wskazuje na to, że Polak odejdzie z greckiego zespołu wraz z końcem czerwca.

Przypomnijmy, że reprezentant Polski trafił do AEK-u Ateny w marcu, po wybuchu konfliktu zbrojnego w Ukrainie, gdy UEFA zezwoliła na bezpłatne wypożyczenia zawodników z ligi rosyjskiej za granicę. Jego umowa w Grecji obowiązuje do końca czerwca. Po jej zakończeniu Krychowiak ma wrócić do Krasnodaru, ale tylko na moment. Polak nie zamierza bowiem kontynuować kariery w Rosji.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Krychowiak prawdziwym liderem AEK-u Ateny

Dotychczas Grzegorz Krychowiak wystąpił w sześciu spotkaniach ligi greckiej. Polak zdobył w nich jednego gola i zanotował jedną asystę. Grecy są pełni podziwu dla umiejętności oraz formy, jaką prezentuję reprezentant Polski.

Piotr Zieliński"Na treningu najlepszy. Przychodzi mecz i tego nie dźwiga" - mocne słowa o Zielińskim

- Jest liderem środka pola AEK-u. To kreatywny zawodnik, pociąga za sznurki w drużynie. Mogę powiedzieć, że pod względem umiejętności należy do najlepszych graczy całej ligi - powiedział w rozmowie z WP SportowymiFaktami Dimitris Vergos z portalu gazzetta.gr. i dodał - Szybko stał się filarem zespołu, choć muszę być uczciwy - w niedzielnym meczu z Panathinaikosem był fatalny. Myślę, że należał do najgorszych na boisku. Nic mu nie wychodziło, ale zdaję sobie sprawę, że nie może on robić różnicy w każdym meczu.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Co z przyszłością Grzegorza Krychowiaka?

Grecy z pewnością chcieliby, aby Polak został w AEK-u Ateny na dłużej. - Na pewno Krychowiak byłby twarzą zespołu na lata, zwłaszcza, że AEK wkrótce będzie występował na nowym, pięknym stadionie - stwierdził Vergos.

Remis pogrążył dwa kluby, ale oficjalnie spadkowicza jeszcze nie maRemis pogrążył dwa kluby, ale oficjalnie spadkowicza jeszcze nie ma

Sam zawodnik jednak po sezonie najprawdopodobniej wróci do Krasnodaru i wtedy podejmowane będą kolejne decyzje odnośnie jego przyszłości. - W czerwcu powinienem wrócić do Krasnodaru. Będę rozmawiał z klubem, gdy przyjdzie na to czas - mówił jakiś czas temu Krychowiak.

Wiele wskazuje na to, że reprezentant Polski może w przyszłym sezonie zagrać w jednej z mocniejszych lig. Już w marcu o jego angaż starała się między innymi Hertha Berlin. Ostatecznie piłkarz wylądował w Grecji, jednak nie wykluczone, że to właśnie w Bundeslidze wystąpi w kolejnym sezonie.

Więcej o: